תלונה חמורה נגד שוטרים: "הפשיטו אישה במהלך פינוי ביתה" המשטרה: "אלימות קשה מצד המתיישבים" - 0404
תלונה חמורה נגד שוטרים: גאולת ציון-בחזון ובמעש

תלונה חמורה נגד שוטרים: "הפשיטו אישה במהלך פינוי ביתה" המשטרה: "אלימות קשה מצד המתיישבים"

תלונה חמורה כנגד התנהלות שוטרים כלפי אישה במהלך פינוי ביתה בגוש שילה ביום חמישי האחרון הוגשה למחלקה לחקירות שוטרים.

בתלונה, אשר כותרתה "פינוי אלים ופגיעה חריפה בצנעת האישה", דרש עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו לפתוח בחקירה דחופה וכן לתפוס את כלל הצילומים מהאירוע. "מתלוננת שפונתה מביתה במהלך הריסתו בגאולת ציון פנתה אליי, ומסרה לי עדות קשה על הפעלת אלימות כלפיה וכלפי הילדים והתינוק שלה, אלימות אשר הגיעה לכלל חשיפת האיברים הצנועים שלה לעיני השוטרים ולעיני המצלמות", נכתב בתלונה.

בהמשך מתאר יאדו את דבריה של האישה תוך שהוא מציין שאת עדותה נתנה תוך בכי "… לקחו את הילד, התחיל לצרוח אמא אמא, אחרי זה באו אליי, לקחו את הגדול שלי בן ארבע וחצי והוציאו אותו. אחרי זה באו אליי אמרו לי לצאת, אמרתי אין סיכוי, והתחילו להרים אותי ואז הגיעו מג"בניקיות והתחילו פשוט למחוץ לו את הראש לקטן בן שמונה חודשים ואז לקחו לי אותו ועשו לו שריטה בפרצוף.

אחרי זה פשוט העיפו לי את הכיסוי ראש, והתחלתי לצרוח ולהתחנן שיביאו לי את הכיסוי ראש, זה לא עניין אותם, הם רק הרימו לי את הרגליים, בן החזיק מאחורה ובנות החזיקו מהידיים ואז התחילו להוציא אותי, ניסיתי בכל הכח להשתולל שיביאו לי את הכיסוי ראש זה לא עניין אף אחד. ואז שהוציאו אותי החוצה אני קולטת שיד אחת שלי לא בתוך החולצה… אז הוא משך לי את המכנסיים …" נכתב.

בהמשך התלונה מפורט כיצד צניעותה נפגעה באופן קשה, כששוטר הוריד לה את בגדיה, לרבות בגדיה התחתונים, תוך שגוררים אותה מביתה ותוך ששוטרים נוספים מתעדים את הנעשה.

נזכיר כי ביום חמישי האחרון הגיעו כוחות המנהל האזרחי לגאולת ציון, יחד עם כוח משטרתי גדול, על מנת להרוס שלושה מבנים במקום. בנוסף לתלונתה של האישה על האלימות וההטרדה כלפיה, נרשמו תלונות נוספות על אלימות מצד שוטרי מג"ב ועל חפצים שנעלמו במהלך הפינוי.

מעו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו, המטפל מטעם הארגון בתלונתה של האישה, נמסר: "אנו דורשים שתערך חקירה דחופה של כל הסרטונים של האירוע ואנו רוצים לקבל הסברים להפשטת המכנסים והתחתונים מגופה של המתלוננת כמו גם לכל אחד ואחד מפרטי התלונה".

העתקים מהתלונה שלח עו"ד יאדו גם לשרת המשפטים איילת שקד, לח"כ בצלאל סמוטריץ ולח"כ שולי מועלם וכתב להם: "ממען אתכם לתלונה קשה שקיבלתי והוצאתי בדבר פינוי אגרסיבי של אישה, אם לשלושה קטנים, מבית בגאולת ציון. לטענת האישה, שנשמעת אותנטית וכאובה, הפשיטו… והיא נחשפה באיבריה הצנועים ביותר לעיני שוטרים ולעיני מצלמות, וזה מלבד חשיפה של חלקי גוף אחרים.

יש תיעוד מצולם של האירוע, וחומרת התלונה מצדיקה בירור ממצה, אסרטיבי ומיידי, ואם התלונה נכונה אז צריך להסיק מסקנות. לידיעתם ולטיפולכם לקידום העניין".

מהמשטרה נמסר כי, "לצערנו שוב אנו נתקלים בהכפשות וטענות שווא כלפי לוחמים שביצעו את תפקידם ללא דופי. מבירור הפרטים וצפייה בתיעוד המבצעי של האירוע, עולה כי האשה היא זו שנקטה באלימות מילולית, גזענות והתנגדות אקטיבית כלפי הלוחמים שבאו לבצע את המשימה שהוטלה עליהם ולא להפך.

הכוחות שפעלו באזור נתקלו באלימות קשה מצד המתיישבים שהתנגדו תוך שימוש ציני בילדים ותינוקות חסרי ישע בניסיון לסכל את פינוי והריסת המבנים הבלתי חוקיים כדין.

באחד המבנים התבצרו שתי נשים עם ילדים כשאחת מהן התנגדה לפינוי באלימות תוך קריאות גזעניות כלפי השוטרים שנאלצו לפנותה תוך שמירה על כבודה ככל שניתן, למרות שהיא זו שלא שמרה על כבודם של לובשי המדים והייתה רחוקה מלנהוג כמי שמבקשת להגן על ילדה.

התיעוד של האירוע מוכיח כי האשה בהתנגדותה האלימה היא זו שגרמה לכך שנפל כיסוי ראשה ובטענותיה לא עולות בקנה אחד עם המציאות.
מן הראוי שאלו שבחרו להציג את המקרה תוך סילוף העובדות יעשו חשבון נפש לאור הסרטון שמוכיח התנהלות מקצועית ורגישה של השוטרים אל מול התפרעות והתנהגות אלימה וחסרת אחריות מנגד, ויותר מכך מן ראוי שטרם הבחירה לפרסם הכשפות שקריות מעין אלו – יוצג המקרה נאמנה לאמת המתועדת". (בתמונה: הריסות הפינוי).

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com