לראשונה - רשות מקומית הוכרה כמשפחה של חלל צה"ל - 0404
לראשונה – רשות מקומית הוכרה כמשפחה של חלל צה רועי חדי

לראשונה – רשות מקומית הוכרה כמשפחה של חלל צה"ל

היום קיימה המועצה האזורית שומרון יחד עם תנועת בית"ר קהילת מגורשי שאנור ועמותת ברית חיילי האצ"ל אזכרה לחלל שאין לו משפחה שתזכור אותו – ברוך מזרחי – חייל האצ"ל שנולד כערבי, התגייר ולחם באצ"ל עד שנהרג בפעולה בשומרון וגופתו התגלתה במערה סמוך לישוב שאנור שפונה בתכנית ההתנתקות.

היום התקיים טקס האזכרה שלו לראשונה לאחר שצה"ל הכיר במועצה האזורית שומרון כמשפחתו של חלל האצ"ל והיא אף רשומה כאיש הקשר שלו אצל קצינת הנפגעים של צה"ל.

לפני כשנה, מיד לאחר טקס האזכרה הממלכתי שקיימה המועצה לזכרו נודע לראש מועצת שומרון יוסי דגן כי לאחר פניית המועצה בנושא, צה"ל הכיר במועצה כאיש הקשר של החלל וכן הוכר כחלל צה"ל.

תושבי שאנור עוד קודם לגירוש שמעו על סיפורו המיוחד של ברוך מזרחי והחליטו לאמץ את זכרו. מועצת שומרון החליטה לפני כ-3 שנים לקחת על עצמה את הנצחתו והיא עושה זאת מדי שנה.

יוסי דגן ראש מועצת שומרון: "ברוך מזרחי כלל לא השתייך לעם היהודי אולם ממש כמו רות המואבייה הוא קשר את גורלו בגורל העם היהודי ועל כך שילם מחיר יקר. לא רק בחייו, אלא גם בהמשכיות שלו. המעט שאנחנו יכולים לעשות הוא להנציח את זכרו וללמד את המורשת שהשאיר".

היום התברר גם כי אחת המשפחות ממגורשי שאנור קראו לבנם ברוך על שמו של ברוך מזרחי הי"ד.

ברוך מזרחי נולד לפני כ-88 שנים כחמודה אבו אל עיניין. לאחר שנחשף לתנועת בית"ר החליט להתגייר ולהצטרף לעם היהודי. הוא התגייס לאצ"ל לחם שם. ובקשתו האחרונה הייתה להקבר בקבר ישראל. הוא נהרג במלחמת השחרור וחבריו מצאו את גופתו במערה סמוך לישוב שאנור מייד לאחר שחרור השומרון ב 1967.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]