נתניהו לוקח את תיק הביטחון: "כשאני מקבל את ההחלטות - זה מתוך דאגה כנה ועמוקה לביטחון ישראל" - 0404
+
נתניהו לוקח את תיק הביטחון: "כשאני מקבל את ההחלטות – זה מתוך דאגה כנה ועמוקה לביטחון ישראל" משרד רה"מ

נתניהו לוקח את תיק הביטחון: "כשאני מקבל את ההחלטות – זה מתוך דאגה כנה ועמוקה לביטחון ישראל"

לאחר הפגישה הערב (ראשון) עם שר האוצר משה כחלון, ממנה לא יצאו תוצאות והוחלט על פגישה נוספת בהמשך השבוע, ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר הערב הצהרה לתקשורת בקרייה בתל אביב. 

במהלך נאומו, אמר ראש הממשלה כי לא נוטשים את המערכה באמצע וכי הוא לא נותן את תיק הביטחון לשר החינוך נפתלי בנט מכיוון שתיק הביטחון חשוב מידי בשביל לקבלו משיקוליים פוליטיים ואישיים.

נתניהו: "אני מקדיש את כל חיי למען בטחון ישראל. איבדתי את אחי יוני, נפצעתי וכמעט איבדתי את חיי… סיכנתי את חיי פעם אחר פעם כדי להבטיח את ביטחון ישראל.

בהזדמנות זאת אני רוצה להביע את הערכתי העמוקה ללוחמי צה"ל הגיבורים, אנשי השב"כ, המוסד והמשטרה שיום יום מקדישים את חייהם לביטחון ישראל".

"כשמקבלים החלטות קשות – עוסקים בעניינים בהם אין מקום לפוליטיקה. אין מקום לשיקולים אישיים. רוב אזרחי ישראל יודעים שכשאני מקבל את ההחלטות לביטחון ישראל אני עושה זאת מתוך דאגה כנה ועמוקה לשלום אזרחינו וביטחון אזרחינו וחיילינו. זה לא סיסמאות. 

היום אני נכנס פעם ראשונה לתפקיד שר הביטחון…

יחסי החוץ של מדינת ישראל הם בשיא של כל הזמנים: עם ארצות הברית שהעבירה שגרירותה לירושלים וגם עם מדינות העולם הערבי.

גם עם הסכם הגרעין באיראן ידעתי מה לעשות. לא היססתי לרגע. יצאתי נגד כל העולם – נשיא ארה"ב הקודם ואלא בישראל שהריעו להסכם הנורא הזה. פעלתי בכל דרך לביטול ההסכם ולהשבת הסנקציות על איראן, וכך קרה.

כך יקרה גם בנושא הביטחון, אנו נגבר על אוייבינו. אני מראש אומר – הדבר יהיה כרוך בהקרבה, אך אין בי שום ספק – אנחנו נגבר על אוייבינו.

בתקופה כזאת לא הולכים לבחירות. לא מפילים ממשלה. באמצע מערכה לא משחקים בפוליטיקה. ביטחון המדינה הוא מעבר לפוליטיקה ושיקוליים אישיים. שוחחתי עם כל ראשי הקואליציה ואמרתי להם: זה הזמן לגלות אחריות. אל תפילו ממשלה בעיתוי זה. אל תחזרו על הטעות שהביאה עלינו את אסון אוסלו".