איך בוחרים אדריכלית? כל הטיפים והעצות - 0404
איך בוחרים אדריכלית? כל הטיפים והעצות pixabay

איך בוחרים אדריכלית? כל הטיפים והעצות

תכנון בתים הוא אחד התחומים המאתגרים ביותר שקיימים בעולם הבנייה. ככל שמדובר על תכנון כלשהו של חלל, כניסה או בית מגורים שלם נרצה שבעל מקצוע מנוסה ייקח על עצמו את עבודת העיצוב והתכנון. כאשר אנו מתכננים לבצע שיפוץ או לבנות בית למן היסוד, יהיה עלינו לבחור באדריכל שיבצע את כלל התכנונים אשר יהוו גושפנקא לתחילת העבודה.

ישנם פרמטרים שונים יהיה עלינו לקחת בחשבון בבואנו לבחור את הגוף המתכנן ומומלץ להכיר את ההבדלים השונים ולעמוד על הפרטים שיסייעו לכם לבחור אדריכלית מתאימה.

כיצד נדע אם אנו זקוקים למעצבת פנים או אדריכלית?

רבים טועים לחשוב שעבודתה של מעצבת הפנים זהה לזו של האדריכלית, אם כי ישנם אדריכלים רבים אשר מבינים גם בעיצוב פנים. העיקרון הוא בכך שכל שינוי אשר כרוך במעטפת של הבית כמו למשל תוספת של חדר, הגדלה של חלונות ועוד יצריכו פניה לאדריכלית מקצועית. אם מדובר על שינוי פנימי, שבירת קיר, צביעה, בחירה של ריהוט ועוד, ניתן יהיה לבחור בין אדריכלית למעצבת פנים. כמובן שככל שמדובר על שיפוץ גדול יותר עדיף לבחור באדריכלית מומחית.

הפגישה הראשונה שלכם עם האדריכלית

כאשר אתם נפגשים עם אדריכלית מקצועית בפעם הראשונה, מומלץ לנסות ולקבל הסבר מפורט ועמוק לגבי העבודה של האדריכל. אמנם ניתן גם להתרשם מתמונות מרהיבות של פרויקטים מהעבר, אך כדאי לבקש הסברים בכל מה שנוגע לתכנון של העבודה. יש להביא בחשבון גם את מסגרת התקציב שלכם ולוודא שהאדריכלית מכירה את המגבלות שלכם. כך ניתן להבטיח שהשיפוץ יעמוד במסגרת ולא יחרוג ממנה.

בהמשך כדאי להתלוות אל אשת המקצוע ולהתרשם במו עיניכם מהעבודות שהיא ביצעה. אם ישנה אפשרות לשוחח עם לקוחות, כדאי לעשות זאת, שכן זה עשוי לסייע מאוד בבחירה. מוטב לבחור באדריכלית ותיקה שמכירה את הרשות המקומית בה אתם עומדים לבנות. אדריכלית בעלת קשרים תזרז את עבודת התכנון והבניה וידע להשיג את האישורים המתאימים בזמן. כמו כן, לאדריכלית זו יש ניסיון בסוגי שיפוצים שונים: עיצוב מבני מגורים, תכנון מבנים ציבוריים, עיצוב חדרי רחצה ועוד.

אמנם תמיד צפויה בירוקרטיה שעשויה להיגרר במשך כמה חודשים ולעיתים זה תלוי באיזה ישוב מדובר, אך מרגע שמתקבל היתר בניה ניתן לגשת לעבודה ולהתחיל לבחור את כל מה שנוגע לשיפוץ או לבניה המיוחלת.

ולבסוף, בעת ביצוע בנייה, שיפוצים ושיפור המראה האסתטי של הדירה שלכם, חשוב לוודא שהאדריכלית עומדת בלוח הזמנים. כך תוכלו לוודא שהשיפוצים שלכם יסתיימו בזמן.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]