הזיה: במכללת ספיר הציגו את עהד תמימי כדמות מרשימה שעשתה היסטוריה בישראל - 0404
+
הזיה: במכללת ספיר הציגו את עהד תמימי כדמות מרשימה שעשתה היסטוריה בישראל

הזיה: במכללת ספיר הציגו את עהד תמימי כדמות מרשימה שעשתה היסטוריה בישראל

במכללת ספיר הגיבו הבוקר (רביעי), על המטלה ההזויה שניתנה לסטודנטים במהלך קורס עבודה סוציאלית, בה, התבקשו הסטודנטים לבחור מבין רשימה של שמות, נערות ש"עשו היסטוריה בישראל ובעולם". בין השמות ברשימה, נדהמו הסטודנטים לגלות את שמה של המחבלת עהד תמימי

במטלה נתבקשו הסטודנטים להכין הרצאה בת 10 דקות על אחת מהגיבורות ברשימה (לבחירתם) ובה, תמונה של הנערה שבחרו, מה היא עשתה בהיסטוריה הישראלית/העולמית על פועלה והצגתה בפני הכיתה.

ממכללת ספיר נמסר בתגובה: "הקורס "עבודה סוציאלית עם נערות" אינו קורס היסטורי. הקורס עוסק בהיבטים שונים בחיי נערות שבדרך כלל אינם נשמעים בשיח הציבורי בכלל ובאקדמיה בפרט.

המטרה בקורס היא לא רק ללמוד תיאוריות התפתחותיות על גיל הנערות או מצוקות של נערות אלא גם לעסוק בנערות שנטלו תפקיד אקטיביסטי ובכך השפיעו על מהלך ההיסטוריה של החברה בה הן פעלו, בין לטובה ובין לרעה.

תפקיד העובד הסוציאלי הנו טיפולי ולא שיפוטי. עובדות ועובדים סוציאליים נדרשים לעבוד עם אוכלוסיות מגוונות, אשר חלקן רחוקות מאוד מהעולם התרבותי, החברתי והערכי שלהם. לעיתים העובד הסוציאלי פוגש את הנערה במסגרת נורמטיבית ולעיתים במסגרת א-נורמטיבית (בבית הסוהר, במוסד שיקומי וכיו"ב). בהתאם, מטרת הקורס היא לדון בהבדלים תרבותיים אלה וביכולת של העובד הסוציאלי לפגוש את הנערה ולהיות מסוגל לטפל בה, גם אם דעתו האישית שונה מדעתה.

בקורס מושם דגש על ההשפעה של נערות על המתרחש בחייהן ובחברה – על המצוקות שלהן מצד אחד ועל העוצמות שלהן מצד שני. לכן, המטלה כללה נערות מספקטרום רחב של מצבים ומיקומים חברתיים ובשום מקום בהנחיות אין התייחסות שיפוטית לגבי התפקיד החיובי או השלילי של הנערה בהיסטוריה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com