תנועת "אם תרצו" הגישה בקשה להצטרף כמשיבה בדיון בבג"ץ בנוגע לפעילת ה-BDS לארה אלקסאם - 0404
תנועת

תנועת "אם תרצו" הגישה בקשה להצטרף כמשיבה בדיון בבג"ץ בנוגע לפעילת ה-BDS לארה אלקסאם

לקראת הדיון שיתקיים מחר (ד') בעתירתה של הפעילה ואחת מממובילות תנועת ה-BDS לארה אלקסאם, פנתה הבוקר תנועת "אם תרצו" לבג"ץ על ידי יועצה המשפטי עו"ד בן ציון אדורם ועו"ד יעקב כהן ראש האגף המשפטי של התנועה בבקשה להצטרף לעתירה כמשיבה.

כזכור, לארה אלקסאם הגיעה לישראל על מנת ללמוד תואר שני באוניברסיטה העברית וקיבלה זה מכבר אשרת סטודנט, אולם כאשר נחתה בנתב"ג היא נעצרה בעקבות פעילותה בארגון BDS קיצוני, בעל סמממנים אנטישמיים.
אלקסאם הייתה נשיאת ארגון ה-BDS הקיצוני, (SJP (Students for Justice in Palestine הפועל בקמפוסים בארצות הברית להחרמת מדינת ישראל, אשר רודף ומסית נגד סטודנטים פרו ישראליים.

יועצה המשפטי של תנועת "אם תרצו" עו"ד בן ציון אדורם יחד עם ראש האגף המשפטי של התנועה עו"ד יעקב כהן אמרו עם הגשת העתירה כי: "האוניברסיטה העברית, שמדיניותה הגלויה היא להימנע בכל מחיר ממקרים שעשויים להוביל למתחים ואלימות בקמפוס, נלחמת בימים אלו באופן תמוה ביותר להתיר את כניסתה לארץ ולאוניברסיטה של אחת מן המנהיגות הבולטות של ארגון ה-SJP, המשתמש בשיטות של הפחדה והסתה נגד סטודנטים יהודים ופרו ישראלים.

עורכי הדין הדגישו כי: "שוב נראה לכאורה כי ראשי האוניברסיטה העברית שכחו שהם פועלים בשירות מדינת ישראל ולא בשירותם של אויביה. מחר אנו נבוא להשמיע את טענותינו נגד ראשי האוניברסיטה העברית שבחרו לתמוך באדם המקדם דה לגיטימציה של מדינת ישראל – המדינה שבה יושבת האוניברסיטה, שממנה באים הסטודנטים שלה ושמתקצבת אותה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com