תעש מערכות מציגה: מערכת "חץ דורבן" נבחנה על נגמ"ש ה"איתן" - 0404
+

תעש מערכות מציגה: מערכת "חץ דורבן" נבחנה על נגמ"ש ה"איתן"

בימים אלה, תעש מערכות מציגה בתערוכת 2018 AUSA את מערכת ההגנה האקטיבית (IF-LD (Iron Fist Light Decoupled שלה על גבי מספר פלטפורמות מובילות ביניהן JLTV, Bradely.

תעש מערכות, המתמחה בפיתוח ושיווק מערכות ופתרונות הגנה מוכחים, ומפתחת ומייצרת את משפחת מערכות ההגנה האקטיבית "חץ דורבן" מציגה את מערכת הגנה אקטיבית (IF-LD (Iron Fist Light Decoupled על גבי כלי רק"מ קלים ובינוניים, ובתצוגות של חברות אמריקאיות מובילות בתחום על גבי דגמי רק"מ טכנולוגי עתידי, כמו GDLS, ו-BAe Systems בתערוכת AUSA 2018 המתקיימת בוושינגטון DC.

מערכת ה-LD-IF של תעש מערכות היא מערכת הגנה אקטיבית קשה (Hard-Kill APS) המצטיינת במשקל נמוך, מודולריות וקלות התקנה על גבי רק"מ מכל הסוגים, ומספקת הגנה בפני מגוון איומים כגון: רקטות RPG מטווח קצר, טילים נגד טנקים ועוד. המבנה המודולארי של המערכת והתקנתה ללא צורך לחדור לגג הרק"מ ה-LD-IF מהווה פתרון מבצעי לכל סוגי הרק"מ, מרכבים קלים כדוגמת ה-JLTV, דרך רק"מ בינוני כגון נגמ"ש ה"ברדלי" או נגמ"ש ה"איתן", וכלה בטנק המערכה המרכזי "אברמס".

מערכת ה-IF-LD, בגין יתרונותיה, בהם אי סיכון כוחות ידידותיים הנמצאים בסביבת הרק"מ המוגן, משקלה הנמוך, יכולת מיטבית בעצירת מגוון סוגי איומים, מתן יכולת התמצאות מרחבית לצוות בתנאים מוגנים והתאמה לכלי רק"מ מסוגים שונים, יצאה מובילה בכל התמודדות להתקנה על גבי מערכות רק"מ קלות ובינוניות עד היום ונבחרת ע"י יצרני רק"מ מובילים בעולם לפלטפורמות עתידיות.