ראש המועצה האזורית חוף אשקלון ספד לזיו חג'בי הי"ד: "זיו נרצח על היותו יהודי גאה בארצו" - 0404
+
ראש המועצה האזורית חוף אשקלון ספד לזיו חג'בי הי"ד: "זיו נרצח על היותו יהודי גאה בארצו"

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון ספד לזיו חג'בי הי"ד: "זיו נרצח על היותו יהודי גאה בארצו"

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון, הספיד את זיו חג'בי הי"ד, אשר נטמן היום (שני) במושב ניר ישראל. כזכור, זיו נרצח אמש בדם קר ביחד עם קים יחזקאל הי"ד על ידי מחבל במפעל בו עבדו שלושתם בברקן. 

פרג'ון: "'קדרו השמיים ורקיע נחבט לארץ ונחמה מאין תמצא' על הירצחו בדם קר של עלם חמודות, זיו, הי"ד. זיו נרצח על ידי בני בליעל, רוצחים שפלים חסרי צלם אנוש. זיו נרצח על היותו יהודי גאה בארצו. זיו יצא כדרכו בנאמנותו ובחריצותו לעבודת יומו. זיו האמין בכול מאודו ונפשו המעונה בשיח ובגישור בין בני אדם, באשר הם בני אדם.

זיו יצא יום יום ברגלים קלות לעמל יומו, בשמחה ובאמונה עזה, שרק אם תהיה פרנסה המכבדת את בעליה, תשרור אחווה בין אדם בעולם. זיו יקר, עומדים אנו כאן על גבעת הכורכר במושב ניר ישראל כל המשפחה היקרה: הורים, ילדים, אחים ואחיות, אשתך היקרה, רבים רבים ממקום העבודה תושבי ניר ישראל וחברים רבים מרחוק ומקרוב, עומדים ברגלים כושלות, מסרבים להאמין שזה אכן קרה. בעיניים דומעות מסרבות להאמין למה שרואות, בלב צבוט על מה שאירע וגוף רפה מעוצמת הכאב. האם זה קרה?

זה קרה והצער מצמית את כל העומדים כאן ללוותך בדרכך האחרונה. זיו יקר, כי קדרו לנו השמים ונחבטו הרקעים בארץ, והנחמה מאיין תמצא? משפחת חג'בי יקרה יחד עם כל בית ישראל כל תושבי המועצה כל בית מושב ניר ישראל, אני מרכין את ראשי על האבדה הכבדה.

זיו, הי"ד. יהי זכרך ברוך".