הסתיים מחזור א' של כולל הדיינים הראשון בשומרון. דגן: "עושים היסטוריה גם בתחום לימוד התורה" - 0404
הסתיים מחזור א' של כולל הדיינים הראשון בשומרון. דגן: רועי חדי

הסתיים מחזור א' של כולל הדיינים הראשון בשומרון. דגן: "עושים היסטוריה גם בתחום לימוד התורה"

השבוע התקיים טקס סיום מחזור א' של כולל הדיינים הראשון בשומרון, זאת בתום תקופה של כשמונה שנים בהם הוכשרו התלמידים והפכו לדיינים.

דיין הנו התפקיד הבכיר ביותר בעולם הרבני ותוארו מקביל לתואר דוקטור בישראל. בין התלמידים בכולל שנפתח בעינב ביוזמת רב הישוב, הרב ניר רוזנברג ובהובלת הרב אוריאל אליהו, היה גם הרב רזיאל שבח הי"ד שנרצח בפיגוע ירי לפני כעשרה חודשים.

במהלך הטקס אמר הרב לאו כי "יש כאן שורה של חתנים שסיימו תקופה שלמה, תקופה מלאה. כשנכנסתי לתפקיד דיברתי עם ראש הממשלה ואמרתי לו 'כמו שיש למדינת ישראל יועץ משפטי, כך ראוי שיהיה יועץ הלכתי'. תרשו לי למחוא לכם כפיים, לתושבי הישוב הזה שאתם מחזיקים את התורה, כאן בישוב יש לכם דבר שלא קיים בהרבה מקומות. אלה לא רק מי שלומדים קבע בכולל שמחזיקים בתורה, אלא יושבי המקום ששותפים ומחזיקים ומודעים לאור שבוקע מבית המדרש".

הרב אליקים לבנון, רב השומרון, אמר כי "זכו רבים לסיים וללמוד תורה. צריך להודות לנשים שנשארו לבד עד השעות הקטנות של הלילה כדי לאפשר את הלימוד".

יוסי דגן, ראש מועצת שומרון, אמר כי "הכולל שאנחנו זוכים להיות באירוע שיא שלו, אירוע סיום של המחזור הראשון, הוא חשוב בזה שאנחנו זוכים לייצר כאן קרן אור חזקה לשומרון. בפרט לצפון השומרון. יישר כוח לכל הלומדים. כולנו, כל תושבי השומרון, מוקירים אתכם ומודים לכם על התוספת החשובה הזו שיש כאן בישוב הזה, של תורה, של לימוד תורה ושל השפעה על כל עם ישראל בכך".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com