נתניהו באו"ם: "הגוף הזה לא צריך להריע למי שמהלל מחבלים - האו"ם צריך לגנות מדיניות שכזו!" - 0404

נתניהו באו"ם: "הגוף הזה לא צריך להריע למי שמהלל מחבלים – האו"ם צריך לגנות מדיניות שכזו!"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם לפני הערב (חמישי) בעצרת האו"ם בניו יורק. בנאומו, חשף ראש הממשלה מתקן גרעיני סודי חדש של איראן וכן את אי הפעולה של הסוכנות לאנרגיה גרעינית נגד משטר הטרור.

נתניהו: "נציגים נכבדים, גבירותי ורבותי, כשדיברתי כאן לפני שלוש שנים, ישראל עמדה לבד בין האומות. מתוך קרוב ל-200 מדינות שיושבות באולם הזה, רק ישראל התנגדה בפומבי לעסקה הגרעינית עם איראן.

התנגדנו לה כיוון שהיא מאיימת על עתידנו, ואף על עצם הישרדותנו. התנגדנו לה כיוון שהעסקה סללה את דרכה של איראן לארסנל גרעיני ועל ידי הסרת הסנקציות, היא תדלקה את הקמפיין של איראן של קטל וכיבוש ברחבי המזרח התיכון.

התנגדנו לה כיוון שהעסקה הייתה מבוססת על שקר בסיסי – שאיראן לא חותרת לפתח נשק גרעיני. ישראל חשפה את השקר הזה מוקדם יותר השנה.

בפברואר האחרון, ישראל ביצעה פשיטה נועזת על ארכיון הגרעין הסודי של איראן. השגנו יותר ממאה אלף מסמכים וסרטונים שהוחבאו בכספות בבניין שנראה תמים למדי בלבה של טהראן.

במאי, הצגתי סיכום קצר של מה שהשגנו לתקשורת העולמית. סיפקתי הוכחות חותכות לתכניותיה של איראן לבנות נשק גרעיני ותכניותיה להונות את הקהילה הבינלאומית.

ישראל חלקה את המידע הזה והוכחות עוד יותר מרשיעות שמצאנו עם חברות ה-P5+1 ועם הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית. חודשים חלפו, אך סבא"א לא נקטה בשום פעולה ולא שאלה את איראן אף שאלה, היא לא דרשה לבדוק שום אתר חדש שנחשף בארכיון הסודי הזה.

בהינתן חוסר הפעולה הזה, החלטתי לחשוף היום דבר נוסף שחלקנו עם סבא"א ועם סוכנויות מודיעין אחדות. מה שאני עומד להגיד לא נאמר קודם באופן פומבי.

היום, אני חושף בפעם הראשונה שלאיראן יש מתקן סודי נוסף בטהראן – מחסן גרעין סודי לאחסון כמויות אדירות של ציוד וחומרים מתוכנית הגרעין הסודית של איראן.

במאי, חשפנו את האתר של ארכיון הגרעין הסודי של איראן. ממש כאן במחוז שוראבאד בטהראן. היום, אני חושף אתר שיש בו מתקן שני – מחסן הגרעין הסודי של איראן.

הוא ממש כאן, במחוז טוקוזאבאד, שנמצא רק כ-3 מייל משם. הרשו לי להראות לכם בדיוק כיצד נראה מחסן הגרעין הסודי. בדומה לארכיון הגרעין, גם זה מתחם שנראה תמים למדי.

לאלה מכם בבית שמשתמשים ב- Google Earth, המחסן הגרעיני הזה שאינו סודי יותר נמצא ברחוב מאהר.

יש לכם את נקודות הציון? אתם יכולים לנסות להגיע לשם, ולאלה מכם שינסו להגיע לשם – הוא נמצא 100 מטר קאלישויי, העסק לניקוי השטיחים. אגב, שמעתי שהם עושים שם עבודה נהדרת בניקוי שטיחים. אבל אולי כעת הם הפכו להיות שטיחים רדיואקטיביים. זהו האתר הסודי השני.

מדינות בעלות יכולות לווייניות יבחינו בפעילות מוגברת בסמטת מאהר בימים ובשבועות הקרובים. הם יראו אנשים ממהרים הנה והנה – אלה נציגים איראניים שעובדים נמרצות על מנת לסיים את העבודה של פינוי האתר הזה.

כיוון שמאז שפשטנו על ארכיון הגרעין, הם היו עסוקים בפינוי המחסן הגרעיני. רק בחודש שעבר, הם פינו 15 קילוגרמים של חומרים רדיואקטיביים. אתם יודעים מה הם עשו איתם? היו להם 15 קילוגרמים של חומרים רדיואקטיביים, הם היו חייבים לפנות אותם מהאתר לכן הם לקחו אותם והם פיזרו אותם ברחבי טהראן בניסיון להסתיר את העדויות.

תושבי איראן, שנמצאים בסכנה, אולי ירצו לדעת שהם יכולים להשיג מונה גייגר באמזון עבור 29.99$ בלבד. היום זה שווה ערך ל-4 מיליון ריאל איראני בלבד. נגיע לזה מאוחר יותר. אדבר עוד מעט על הכלכלה האיראנית.

הם לקחו את החומרים הרדיואקטיביים האלה והם פיזרו אותם ברחבי טהראן. לנציגים האיראניים שפינו את האתר ההוא נותרה עבודה רבה כיוון שהיו להם לפחות, לפחות 15 מכולות של ספינה מלאות בציוד וחומרים מהתחום הגרעיני שאוחסנו שם.

כיוון שכל אחת מהמכולות האלה יכולה לשאת 20 טון של חומרים, משמעות הדבר שבאתר הזה היו כ- 300 טון של ציוד וחומרים מהתחום הגרעיני.

לכן, נציגים נכבדים, עליכם לשאול את עצמכם שאלה. מדוע איראן שמרה ארכיון גרעין סודי ומחסן גרעיני סודי?

כיוון שכשדרום אפריקה ולוב ויתרו על תוכניות הגרעין שלהן, הדבר הראשון שהן עשו היה להרוס הן את הארכיון והן את הציוד והחומרים.

והתשובה לשאלה פשוטה: הסיבה שאיראן לא הרסה את ארכיון הגרעין ואת המחסן הגרעיני שלה כיוון שהיא לא נטשה את מטרתה לפתח נשק גרעיני. למעשה, היא מתכננת להשתמש בשני האתרים האלה בעוד מספר שנים כשהזמן יתאים להשיג פצצה גרעינית.

אולם, גבירותי ורבותי, היו בטוחים שזה לא יקרה. זה לא יקרה כיוון שישראל תמצא את מה שאיראן מסתירה.

גבירותי ורבותי, יש לי מסר לראש סבא"א, מר יוקיאה אמאנו. אני מאמין שהוא אדם טוב. אני מאמין שהוא רוצה לעשות את הדבר הנכון. מר אמאנו, עשה את הדבר הנכון. לך ובדוק את המחסן האטומי הזה מיידית לפני שהאיראנים יסיימו לפנות אותו.

נציגים נכבדים, אתם זוכרים שהבטיחו לנו שניתן יהיה לערוך בדיקות בכל זמן ובכל מקום? זוכרים את זה? בכל זמן ובכל מקום? מה לגבי בדיקות כאן ועכשיו?

ומר אמאנו, בעודך עושה זאת, בדוק את האתרים האחרים שסיפרנו לך עליהם. אחת ולתמיד, אמור לעולם את האמת על איראן.

יש לי גם מסר היום לעריצים בטהראן: ישראל יודעת מה אתם עושים וישראל יודעת איפה אתם עושים זאת. ישראל לעולם לא תאפשר למשטר שקורא להשמדתנו לפתח נשק גרעיני. לא כעת, לא בעוד עשר שנים, אף פעם לא.

ישראל תעשה כל שעליה לעשות כדי להגן על עצמה מפני תוקפנותה של איראן. נמשיך לפעול נגדכם בסוריה. נפעל נגדכם בלבנון. נפעל נגדכם בעיראק. נפעל נגדכם בכל זמן ובכל מקום. עלינו לפעול כדי להגן על מדינתנו ולהגן על עמנו.

נציגים נכבדים, לפני שלוש שנים, שבועות אחדים לאחר שעיסקת הגרעין הושלמה, שאלתי את השאלה הזו מעל הבמה הזו: האם מישהו מאמין ברצינות שהזרמת נשק וכסף לתאוקרטיה הקיצונית של איראן תרסן את התיאבון שלה לתוקפנות?

אבל רבים מתומכי העיסקה האמינו בדיוק בזה. הם האמינו שהמשטר האיראני יהפוך למתון יותר ושוחר שלום. הם האמינו שאיראן תשתמש במיליארדי הדולרים שהיא קיבלה באמצעות הסרת הסנקציות כדי לשפר את חיי העם שלה, כדי לפתור את בעיית המים, בעיית הובלת הסחורות, בעיית החשמל, בתי חולים, בתי ספר – זה מה שהם האמינו.

אולי גם רבים מכם האמנתם בכך. זה לא קרה. במקום זאת, איראן השתמשה בכסף כדי לתדלק את מכונת המלחמה האדירה שלה.

רק בשנה החולפת, איראן תקפה כורדים בעיראק, שחטה סונים בסוריה, חימשה את חיזבאללה בלבנון, מימנה את חמאס בעזה, ירתה טילים לסעודיה, ואיימה על חופש הניווט במצרי הורמוז ובמצר באב אל-מנדב. איזה שלום. איזו מתינות.

אם אתם חושבים שתוקפנותה של איראן מוגבלת למזרח התיכון בלבד, חישבו שנית. בחודש שעבר, נעצרו שני סוכנים איראנים בעוון תכנון פעולות טרור ממש כאן, בארצות הברית. ולפני מספר שבועות, נעצרו סוכנים איראנים בעוון תכנון פעולות טרור בלבה של אירופה.

אולם, בעוד ארצות הברית מתעמתת עם איראן באמצעות סנקציות חדשות, אירופה ואחרות מפייסות את איראן בכך שהן מנסות לעזור לה לעקוף את הסנקציות החדשות האלה.

השתמשתי כעת במילה, מילה קשה, מילה חזקה מאוד: פייסנות. ואני משתמש בה בחוסר רצון. אולם, למרבה הצער זה בדיוק מה שאנחנו רואים שוב באירופה.

חשבו על כך: באותו השבוע שבו איראן נתפסה בשעת מעשה בניסיון לרצוח אזרחים אירופאים, מנהיגים אירופאים פרסו את השטיח האדום לנשיא רוחאני, מבטיחים לתת לאיראן עוד יותר כסף.

אני בנו של היסטוריון ועליי לשאול, ואני שואל לא רק כבנו של היסטוריון אלא כיהודי, כאזרח העולם, כמישהו שחי במהלך המאה ה-20: האם המנהיגים האירופאים לא למדו דבר מההיסטוריה? האם הם לעולם לא יתעוררו?

אנחנו בישראל לא זקוקים לקריאת השכמה, כיוון שאיראן מאיימת עלינו כל יום. כיוון שלמרות מיטב התקוות, והיו תקוות רבות סביב עיסקת הגרעין, העיסקה הזו לא הרחיקה את המלחמה, אלא הביאה אותה קרוב מתמיד לגבולותינו.

בסוריה, איראן מנסה לבסס בסיסים צבאיים קבועים נגדנו וכבר שיגרה טילים ומזל"טים לשטחנו. בעזה, איראן מחמשת קבוצות טרור על מנת לירות רקטות לתוך ערינו ולבצע פעולות טרור נגד אזרחינו.

בלבנון, איראן מדריכה את חיזבאללה כיצד לבנות אתרים סודיים, להפוך טילים לא מדויקים לטילים מונחים מדויקים – טילים שמסוגלים לכוון עמוק לתוך שטח ישראל ברמת דיוק של 10 מטרים.

הקשיבו לזה: חיזבאללה משתמש באנשי ביירות החפים מפשע במכוון כמגן אנושי. הם הציבו שלושה מאתרי המרת הטילים האלה לאורך שדה התעופה הבינלאומי של ביירות.

הנה תמונה ששווה אלף טילים. הנה שדה התעופה הבינלאומי של ביירות. הנה אתר הטילים הראשון. הוא נמצא בשכונת עוזיי על שפת המים, במרחק של מספר בניינים ממסלול ההמראה.

הנה האתר השני, הוא נמצא מתחת לאצטדיון כדורגל, במרחק שני בניינים. והנה האתר השלישי שנמצא בסמוך לשדה התעופה עצמו. ממש לידו.

לכן, יש לי היום מסר לחיזבאללה: ישראל יודעת מה אתם עושים. ישראל יודעת איפה אתם עושים את זה. וישראל לא תאפשר לכם להתחמק מזה.

גבירותי ורבותי, בדיוק כפי שתומכי עיסקת הגרעין טעו לגבי מה שיקרה כשהסנקציות יוסרו, כך הם טועים לחלוטין לגבי מה שיקרה כשהסנקציות יוטלו שוב.

הם טענו שלסנקציות של ארצות הברית לבדה תהיה השפעה מועטה, השפעה כלכלית מועטה בלבד על איראן, זה מה שהם אמרו.

באמת? בואו נראה מה קרה לכלכלה האיראנית כעת, לאחר שהנשיא טראמפ אילץ חברות לבחור בין לעשות עסקים עם איראן לבין לעשות עסקים עם ארצות הברית, שהתמ"ג שלה הוא פי 50 מהתמ"ג של איראן.

לפני שנה, כלכלתה של איראן שגשגה – כעת היא קורסת. המטבע האיראני צונח. האינפלציה והאבטלה גואות. בריטיש איירליינס, בנקים גרמניים, חברות נפט צרפתיות, יבואני נפט יפנים ורבים אחרים נאבקות לצאת משם.

אם זה נקרא השפעה כלכלית מועטה, תארו לעצמכם מה יקרה בסבב הבא של סנקציות אמריקאיות שיוטלו בנובמבר.

תומכי העיסקה טעו גם כשהם טענו, עליכם להאמין שהם טענו זאת – היו לי ויכוחים רבים איתם. הם גם טענו שהשבת הסנקציות תגרום לעם האיראני להתאגד סביב המשטר.

הם אכן מתאגדים – אך לא סביב המשטר – הם מתאגדים נגד המשטר. הם אינם קוראים "מוות לאמריקה". אלא הם קוראים "מוות לרודן". הם לא קוראים "לייצא את המהפכה האסלאמית". אלא הם קוראים "עיזבו את סוריה, עיזבו את לבנון, עיזבו את עזה. דאגו לנו באיראן!".

אני מקשיב להפגנות האלה. אני מדבר לעם האיראני. אני מפרסם סרטונים ואני מקבל תגובות רבות כל כך מאיראנים. תחילה חשבתי שאלה גולים איראנים שחיים בביטחה בלונדון או פריז או לוס אנג'לס. אך לא – אלה איראנים מאיראן, שמחבקים את ישראל ומותחים ביקורת על המשטר, וזה בלשון המעטה.

והם מזדהים בשמם. שאלתי את אנשי המודיעין שלי – מה קורה כאן? וזמן קצר לאחר מכן, ההפגנות פרצו. לא בגלל מה שאמרתי, אבל זה היה סימן לכך שהתרחש שם משהו יוצא מן הכלל.

כיוון שבהפגנות האלה העם האיראני מפגינים אומץ בלתי רגיל: מהמרכזים העירוניים לכפרים המרוחקים וזה קורה עכשיו בכל רחבי איראן – מסוחרי השוק השובתים לנשים הצעירות שחושפות את שערן.

העם באיראן עומד באומץ מול משטר שדיכא אותם בכוח במשך ארבעה עשורים ושבזבז את כספם וממשיך לעשות זאת במלחמות עקובות מדם במזרח התיכון.

הנה מה שאני אומר למנהיגים באירופה ולאחרים: במקום לחבק את הרודנים האיראנים, הצטרפו לארצות הברית, ישראל ומרבית העולם הערבי בתמיכה בסנקציות חדשות נגד משטר שמסכן את כולנו ואת כל העולם.

ישראל מודה מקרב לב לנשיא טראמפ על החלטתו האמיצה לסגת מעיסקת הגרעין הנוראה עם איראן. רבים מבין שכנינו הערבים מודים לו מאוד גם הם, ועל כל מי שאכפת לו מהשלום והביטחון של העולם להוקיר תודה.

אולם, גבירותי ורבותי, יש לי וידוי חשוב. זה אולי יפתיע אתכם אך עליי להודות שלעיסקה עם איראן הייתה תוצאה חיובית אחת, לא מכוונת אך חיובית. בעקבות העצמתה של איראן, העיסקה קרבה בין ישראל למדינות ערביות רבות יותר מאי פעם. קרובות מאי פעם בקירבה וידידות שלא חזיתי בחיי ושלא ניתן היה לדמיין לפני מספר שנים.

כשאתה בונה ידידות סביב איום, סביב אתגר, אתה רואה במהרה הזדמנויות לא רק מבחינת הביטחון, אלא הזדמנויות לשיפור חיי העמים שלנו – דבר שישראל יכולה לעזור בו, ורוצה לעזור בו. ישראל מעריכה מאוד את קשרי הידידות החדשים האלה. ואני מקווה שקרב היום בו ישראל תוכל לכונן שלום רשמי עם שכנותיה הערביות בנוסף למצרים ולירדן, וביניהן גם הפלסטינים.

אני מצפה לעבוד עם הנשיא טראמפ וצוותו בנושא השלום כדי להשיג את המטרה הזו. אנו נמצאים כאן באו"ם, מקום שאני מכיר כיוון ששירתתי כאן כשגריר לפני שנים רבות ובמשך שנים רבות, כך שאני יודע דבר מה על האו"ם.

ברצוני לנצל את ההזדמנות הזו כדי להביע את הערכתה של ישראל לנשיא טראמפ ולשגרירה היילי על התמיכה האיתנה שהם סיפקו לישראל באו"ם. הם תמכו בזכותה של ישראל להגן על עצמה – באופן שאינו משתמע לשתי פנים, הם פרשו בצדק מאונסק"ו מכחיש ההיסטוריה וממועצת זכויות אדם של האו"ם הלא מוסרית.

לדעתי ארגונים אלה קיבלו יותר החלטות שנוגעות לישראל מאשר כל העולם יחד, ופי עשרה מאיראן, מסוריה – ממי שתבחרו. אפילו לא פי עשרה כי לא ניתן להכפיל אפס בשום מספר.

הנשיא טראמפ והשגרירה היילי הפסיקו לממן את ארגון אונר"א, שלא עבר שום רפורמה – ארגון שבמקום לפתור את בעיית הפליטים הפלסטינים, מנציח אותה. יום אחר יום, ממשל טראמפ עמד נגד מה שהפך למומחיות של האו"ם – להשמיץ את ישראל.

למרות שההחלטה המבישה שמשווה בין הציונות לגזענות בוטלה לפני 25 שנים, אני מצטער להגיד שהריח המצחין שלה עדיין מורגש באולמות האלה.

ישראל הטיסה יהודים מאתיופיה לחופש ולחיים חדשים בישראל, במדינה היהודית. אולם, כאן באו"ם ישראל מואשמת בגזענות באופן אבסורדי. אזרחיה הערבים של ישראל מצביעים בבחירות שלנו, משרתים בפרלמנט שלנו, מכהנים בבתי המשפט שלנו ויש להם בדיוק את אותן זכויות הפרט שיש לכל האזרחים האחרים בישראל.

אולם, כאן באו"ם ישראל מואשמת באופן מביש באפרטהייד. כיום, מספר הפלסטינים הוא לפחות פי חמישה מזה שהיה בשנת 1948, שנת היווסדה של מדינת ישראל. אולם, כאן באו"ם ישראל מואשמת באופן שערורייתי בטיהור אתני.

גבירותי ורבותי, אתם יודעים מה זה? זו אותה אנטישמיות עתיקה עם פנים חדשות. זה כל מה שזה. פעם היה זה העם היהודי שהושמץ ושהועמד בפני סטנדרטים אחרים משל כולם.

היום, זו המדינה היהודית שמושמצת ונדרשת לעמוד בסטנדרטים אחרים. הנה דוגמה: קחו את ההתקפות החריגות נגד ישראל לאחר שהכנסת שלנו אישרה לאחרונה חוק שמכריז על ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי. זיכרו, ישראל היא מדינה חופשית.

ניתן להתנגד לחוק הזה ואנשים עשו זאת. ניתן לקרוא לניסוח אחר בסעיף זה או אחר. ניתן לקרוא להוספת או הורדת סעיף זה או אחר. ניתן לעשות זאת.

אבל כשישראל נקראת גזענית על כך שהיא קבעה שעברית היא השפה הרשמית שלה ושמגן דוד הוא הדגל הלאומי שלה, כשישראל זוכה לתווית של מדינת אפרטהייד על כך שהיא הכריזה שהיא מדינת הלאום של העם היהודי, זה מגוחך לחלוטין.

ואתם יודעים מדוע? כיוון שהיום מיוצגים באולם הזה למעלה מ-100 מדינות שיש להן רק שפה רשמית אחת, וזאת למרות שבמדינות האלה יש שפות רבות מדוברות אחרות.

יש יותר מ-50 מדינות כאן שיש להן צלבים או סהר על דגליהן, אפילו שברבות מהן יש תושבים לא מוסלמים ולא נוצרים. יש עשרות מדינות שמגדירות עצמן כמדינות לאום של עם מסוים למרות שיש מיעוטים אתניים ולאומיים רבים בשטחן.

אף אחת מהמדינות האלה לא מושמצת או מופנים כלפי דברי תוכחה על כך שהיא חוגגת את הזהות הלאומית הייחודית שלה. רק ישראל מושמצת. רק נגד ישראל מופנים דברי תוכחה.

מה שמיוחד בעם היהודי הוא לא שיש לנו מדינת לאום. מה שמיוחד הוא שרבים עדיין מתנגדים לכך שיש לנו מדינת לאום.

לפני מספר רגעים, הנשיא עבאס אמר באופן מקומם שחוק הלאום של מדינת ישראל מוכיח שישראל היא מדינת אפרטהייד גזענית. הנשיא עבאס, עליך לדעת טוב יותר. אתה כתבת חיבור מדעי שמכחיש את השואה. הרשות הפלסטינית שלך מטילה עונשי מוות על פלסטינים על מכירת אדמות ליהודים.

שמעתם את זה? אם יהודי קונה דירה, פיסת אדמה בכל מקום ברשות הפלסטינית – הפלסטיני שמכר לו את האדמה הזו מוצא להורג. זה מה שאומר החוק.

הנשיא עבאס, אתה משלם בגאון למחבלים פלסטינים שרצחו יהודים. למעשה, ככל שהם הורגים יותר, אתה משלם יותר. זה גם נמצא בחוק שלהם.

ואתה מגנה את המוסריות של ישראל? אתה קורא לישראל "גזענית"? זו לא הדרך לשלום. זו לא הדרך להשגת השלום שכולנו רוצים וצריכים ושישראל נותרת מחויבת לו.

הגוף הזה לא צריך לשבח את מי שעומד בראש משטר שמשלם לטרוריסטים. האו"ם צריך לגנות את המדיניות המתועבת הזו. והאו"ם שתיווך הפסקת אש ב- 2014 צריך לדרוש שחמאס ישחרר את חללינו, אורון שאול והדר גולדין, אשר נחטפו כשחמאס הפר את אותה הפסקת האש.

על חמאס לשחרר גם את שני האזרחים הישראלים שהוא מחזיק בשבי, אברה מנגיסטו והישאם אל-סייד.

גבירותי ורבותי, בכל פעם שאני עומד כאן אני מרגיש כפי שאני מרגיש כיום. יש לי הזכות לעמוד כאן כראש הממשלה של מדינת ישראל היהודית והדמוקרטית.
חלק מאמינים שישראל לא יכולה להיות גם יהודית וגם דמוקרטית. זו טעות.

ישראל היא כזו ותמיד תישאר כזו. עוד מהתקופה שבה אברהם ושרה עשו את מסעם לארץ המובטחת לפני כ- 4,000 שנים, ארץ ישראל הייתה מולדתנו.

זה המקום בו יצחק ורבקה, יעקב לאה ורחל כרתו את הברית הנצחית שלהם עם אלוהים. זה המקום שבו יהושוע הפך אותנו לאומה ריבונית, בו דוד שלט ועוזיה הטיף, בו המכבים לחמו ובו מצדה נפלה.

זה המקום ממנו גורשנו ואליו שבנו, בנינו מחדש את בירתנו ההיסטורית והנצחית ירושלים.

מדינת הלאום של ישראל היא המקום היחיד בו העם היהודי מממש בגאווה את זכותנו הקולקטיבית להגדרה עצמית.

הזכות הזו הוכרה לפני קרוב למאה שנים על ידי חבר הלאומים ולפני למעלה משבעים שנים על ידי ארגון האומות המאוחדות כשהוא הצביע בעד הקמת מדינה יהודית. זה מה שההחלטה הזו קבעה – מדינה יהודית.

ובה בעת, ישראל היא דמוקרטיה תוססת, בה כל אזרחיה – יהודים ולא יהודים – נהנים מזכויות פרט שוות המובטחות להם בחוק.

בישראל, בין אתה יהודי או ערבי, נוצרי או מוסלמי, דרוזי או בדואי, או כל אדם אחר – זכויות הפרט שלך הן שוות לחלוטין והן תמיד תהיינה כאלה.

במזרח התיכון זה לא ברור מאליו, בלשון המעטה. במזרח התיכון, בו לעיתים קרובות מתייחסים לנשים כאל רכוש, מיעוטים נרדפים והומוסקסואלים נתלים למוות, ישראל בולטת כדוגמה בוהקת של חופש והתקדמות.

גבירותי ורבותי, לא יכולתי להיות גאה יותר לייצג את מדינתי ישראל. אני גאה שהפכנו את ישראל למעצמה טכנולוגית עולמית, של יצירתיות עוצרת נשימה בטכנולוגית מידע, בחקלאות מדויקת – אתם יודעים במה מדובר? אנחנו מכוונים את הדשן והמים ישירות לצמח הפרטני. לא לשדה, לא לחלק מהשדה – ישירות לצמח עצמו.

אני גאה בגאונים האלה שמביאים את ההתפתחויות המדהימות האלה בניהול מים, באבטחת סייבר, ברכבים אוטונומיים, בבריאות דיגיטלית, במכשור רפואי, ובתחומים רבים אחרים שמשפרים את חייהם של מיליארדי אנשים ברחבי העולם.

אני גאה בחוקרים המבריקים של ישראל, ביזמים החדשניים, באמנים המוכשרים. אני גאה במורים המסורים של ישראל, ברופאים הרחומים, בצוותי האיתור והחילוץ שמצילים חיים מהאיטי למקסיקו, מנפאל לפיליפינים.

אני גאה מאוד בחיילים האמיצים של ישראל, הגברים והנשים שמגינים על מולדתנו באומץ, תוך שמירה על הערכים הגבוהים ביותר.

יותר מכל, גבירותי ורבותי, אני גאה בעם ישראל ששואבים חוזק יוצא דופן ממקורות המורשת שלנו, שיש להם רוח שלא ניתן לשבור ושהם נחושים כמו תמיד לבנות עתיד בטוח ומפואר למדינה היהודית האחד והיחידה. תודה לכם."

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]