חיל האוויר לא הסתתר מאחורי מטוס כלשהו - צה״ל הציג בפני בכירים רוסים את תחקיר הפלת המטוס - 0404
חיל האוויר לא הסתתר מאחורי מטוס כלשהו – צה״ל הציג בפני בכירים רוסים את תחקיר הפלת המטוס 0404

חיל האוויר לא הסתתר מאחורי מטוס כלשהו – צה״ל הציג בפני בכירים רוסים את תחקיר הפלת המטוס

משלחת צה״ל הציגה בפני בכירים בצבא הרוסי את תחקיר צה״ל המלא על הפלת המטוס הרוסי על ידי מערכות ההגנה של סוריה. כזכור, במשרד ההגנה הרוסי האשימו את ישראל בהפלת המטוס וטענו כי ישראל השתמשה במטוס הרוסי כ״מגן״.

משלחת צה״ל בראשות מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, הציגה בפני בכירים בצבא רוסיה את התחקיר הצה״לי המלא, על הפלת המטוס הרוסי על-ידי ירי נ״מ סורי. התחקיר בוצע והוצג באופן מעמיק, מקצועי ומפורט.

הפרטים המלאים, המדויקים והעובדתיים, ידועים לאנשי המקצוע העוסקים בדבר בצבא רוסיה ומהם עולה בבירור כי מנגנון מניעת החיכוך פעל ובזמן (כפי שפעל בשנתיים וחצי האחרונות), חיל האוויר הישראלי לא הסתתר מאחורי מטוס כלשהו וכי המטוסים הישראלים היו בשטח האווירי של ישראל בזמן הפגיעה הסורית במטוס הרוסי.

תוצאת הפלת המטוס בידי הסורים היא טרגית וקשה ואנו משתתפים בצער המשפחות והעם הרוסי. 
 
התיאום בין צבא ההגנה לישראל לצבא רוסיה הוכיח עצמו מספר רב של פעמים בשנים האחרונות. המשך התיאום הוא אינטרס משותף לנוכח האתגרים האזוריים השונים. 

יחד עם זאת וכפי שראינו גם הפעם, ציודם של גורמים לא אחראיים בנשק מתקדם מהווה סכנה לאזור ויכול להביא לפגיעה קשה בגורמים הפועלים במרחב.
 
שלומם וביטחונם של הכוחות הרוסיים הפועלים בסוריה עומד לנגד עיני מקבלי ההחלטות בישראל ובצה״ל ומהווה שיקול משמעותי באישורה של כל פעולה. 

צה"ל ימשיך וינקוט בכל הצעדים המתבקשים, כפי שעשה עד כה, להשגת מטרה זו. צה״ל ימשיך לפעול על פי הנחיית הדרג המדיני אל מול ניסיונותיה הבלתי פוסקים של איראן להתבסס בסוריה ולחמש בנשק קטלני ומדויק את ארגון הטרור חיזבאללה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com