צה"ל חושף: "תקפנו 200 פעמים בסוריה בשנה וחצי האחרונות" - 0404
צה תקשורת ערבית

צה"ל חושף: "תקפנו 200 פעמים בסוריה בשנה וחצי האחרונות"

בתדריך מיוחד, לקראת ערב ראש השנה, חשפו בצה"ל כי כוחותינו מחיל האוויר תקפו בשנה האחרונה כ-202 מטרות ברחבי סוריה וזאת במטרה לגרום למניעת התבססות איראנית – התקיפות גרמו לפינוי בסיסים איראנים והרחקת האיראנים למרחק של 80 ק"מ מהגבול וכן למעצר הברחות נשק. עוד סיפרו בתדריך כי המאמצים להשבת בנינו הנעדרים עדיין נמשכים.  

בנוסף, לפני מספר ימים, הניח הרמטכ"ל איזנקוט בפני הדרג המדיני, מסמך בנושא הכשירות והמוכנות של צה"ל לכלל האתגרים. במסמך, כותב הרמטכ"ל כי צה"ל חיזק את כוחותיו ויכולותיו תוך התאמתם לאתגרים השונים כפי שהם באים לידי ביטוי בתר"ש גדעון.

"צה"ל נמצא בכשירות ובמוכנות גבוהה למלחמה ביחס לכל תרחיש האיום והייחוס. כמי שאחראי למוכנות הצבא למלחמה אני קובע כי צה"ל ערוך ומוכן לכל משימה שיידרש לה, צבא בעל עליונות מודיעינית ואווירית, יכולת יבשתית וניסיון מבצעי עשיר העומד למבחן יום יום בכל זירת המלחמה.

יחד עם זאת, כשירות הצבא לעולם תהיה חסרה. ישנם פערים והם מתקיימים לצד ניהול סיכונים וסדרי עדיפויות. עלינו המפקדים מוטלת החובה להתאים את תהליכי בניין הכוח לשמירת איכותו ועליונותו של צה"ל בהווה ולנצל את חלון ההזדמנויות להתאמת צה"ל לאתגרי העתיד", כתב הרמטכ"ל.

בהתייחסות לעזה אומרים בצה"ל כי, עד היום, מאז מבצע צוק איתן, סוכלו/נוטרלו כ-15 מנהרות טרור. עבודות המכשול נמשכות וצפויות להסתיים בסוף שנת 2019. 

בצה"ל הבהירו כי השבויים בשבי חמאס, על פי המידע המודיעיני הידוע לצה"ל, עדיין בחיים.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]