משפחות שכולות נגד האלוף יאיר גולן: "אדם שדם ילדנו זול בעיניו אינו יכול לשמור ולפקד על צה"ל" - 0404
משפחות שכולות נגד האלוף יאיר גולן: דובר צה"ל

משפחות שכולות נגד האלוף יאיר גולן: "אדם שדם ילדנו זול בעיניו אינו יכול לשמור ולפקד על צה"ל"

כ-100 משפחות שכולות, החברות בפורום "בוחרים בחיים", שיגרו הערב (א') מכתב חריף לשר הביטחון ליברמן בדרישה למנוע את מינויו של האלוף יאיר גולן לרמטכ"ל הבא של צה"ל.

מכתב המשפחות השכולות שנשלח הערב, נכתב על ידי הרצל ומירב חג'אג' הוריה של סגן שיר ז"ל שנרצחה בפיגוע בארמון הנציב לפני כשנה וחצי.

במכתבם כתבו המשפחות כי, "מהתבטאויותיו של האלוף גולן עולה תמונה מדאיגה של מפקד המוכן לקחת סיכונים מיותרים של חיי חיילנו תוך השוואה של מדינתנו לגרמניה הנאצית ועוד. כהורים, כאחים, וכבני זוג שכולים ציטוטים אלה מדאיגים אותנו ביותר. גולן התבטא ואמר כי הוא מעדיף את חיי אוכלוסיית האוייב על-פני זו של חיילי צה"ל ששומרים עלינו ומסכנים את גופם ונפשם".

בסוף מכתבם פנו אל השר ליברמן בדרישה ברורה שלא למנות את גולן לתפקיד הרמטכ"ל: "מהדברים של גולן עולה תמונה מדאיגה לפיה יש סיכוי שהוא היה מעדיף לעיתים לראות את החיילים נרצחים, כי אין לדעת מהי כוונת המחבל עד לרגע ביצוע הפיגוע.

שר הביטחון ליברמן – אדם שדם ילדנו זול בעיניו אינו יכול לשמור ולפקד עליהם. אנו דורשים ממך שלא לשקול את מינוי האלוף גולן לרמטכ"ל הבא של צה"ל אלא לדחותו על הסף".

יו"ר תנועת "אם תרצו", מתן פלג, שתנועתו מלווה את פורום בוחרים בחיים של המשפחות השכולות: "כדי להבטיח את קיומה של מדינת ישראל, צה"ל חייב לחנך את מפקדיו וחייליו לחתור לנצחון. ערך הנצחון חייב להיות הראשון במעלה מבחינת מפקדי הצבא. התבטאויותיו של יאיר גולן אשתקד, חשפו כי מדובר באדם שאולי מתאים לפקד על הצלב האדום, אבל בטח לא על צה"ל.

מינויו לרמטכ"ל יערער בקרב אלפי חיילים, לוחמים ומפקדים את הביטחון להסתער קדימה. אנו מקווים כי שר הביטחון יקשיב לזעקתן של המשפחות השכולות וימנע את הוצאתו לפועל של מינוי זה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]