צפו: כך נראה המכשול הימי החדש שהוקם למניעת חדירה מעזה לישראל - 0404
צילום: אגף דוברות והסברה במשרד הביטחון

צפו: כך נראה המכשול הימי החדש שהוקם למניעת חדירה מעזה לישראל

כחודשיים לאחר תחילת העבודות על המכשול הימי החדש בחוף זיקים חושפת מנהלת גבולות ותפר ואגף ההנדסה והבינוי במשרד הביטחון תמונות ראשונות מהמקום.

ההחלטה על הקמת מכשול ימי משודרג התקבלה במנהלת גבולות ותפר בשיתוף עם אוגדת עזה ופיקוד דרום בין היתר כלקח ממבצע צוק איתן. המענה החדש לאיום הביטחוני תוכנן כך שיהיה עמיד לתנאי הים וישמש את מערכת הביטחון למשך שנים ארוכות.

נתוני המכשול בגבול עזה: אורך המכשול 200 מטר, רוחב הבסיס 50 מטר, ועליה גדר של 6 מטרים לגבוה. על המבנה הזה יתקנו אמצעים נוספים שייתנו כיסוי מלא על כל הים מפני חדירות.

משרד הביטחון

שר הביטחון, אביגדור ליברמן: "העבודות להקמת המכשול סביב רצועת עזה, היבשתי והימי, מתקדמות בקצב מהיר ומרשים. בכל יום שעובר, יכולות הסיכול שלנו סביב הרצועה הולכות ומתחזקות. נמשיך להגן על אזרחי ישראל כשצריך בעוצמה וכשצריך בחוכמה".

ראש מנהלת גבולות ותפר, תא"ל ערן אופיר: "אנחנו עובדים בכל הכוח על סיום העבודות על המכשול הימי שצפויות להסתיים עד סוף השנה. המכשול, מסוג שובר גלים בלתי חדיר, יורכב משלוש שכבות, בהן: שכבה מתחת לפני הים, שכבה נוספת שתורכב מאבן שריון ושכבה שלישית של גדר "תלתלית". נוסף לשלוש השכבות, גדר נוספת ("שעון החול") תקיף את המתחם שייתן מענה לאיום הביטחוני".

משרד הביטחון

משרד הביטחון

משרד הביטחון

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]