כך תעשו זאת: הדברה ביתית לעש מזון - 0404
כך תעשו זאת: הדברה ביתית לעש מזון צ'יק צ'ק ג'וק

כך תעשו זאת: הדברה ביתית לעש מזון

 

על פי ההערכות, עש המזון הינו המזיק הנפוץ ביותר בעולם כשמדובר במוצרי מזווה, כמו קמח, דגנים, אורז ובקיצור, מוצרים בסיסיים שיש בכל בית. אולם, עשי המזון לא אוכלים רק קמח, אורז וכדומה, אלא גם במזונות לא שגרתיים כמו קפה או קקאו. 

למרות שאורך חייהם הממוצע הוא 10 ימים, עדיין הם יכולים להספיק ולהטיל ביצים רבות. זכרו שמדובר בחרק ש"אוהב" לחות וטמפרטורה חמימה, כמו זו שיש במרבית ארונות המטבח שלנו.

ואם חשבתם שהזחלים של עש המזון מזיקים פחות – אתם טועים. זחלי העש מסוגלים לחדור אפילו לשקיות אטומות – ברגע שכבר יש זחלים בארון או במזווה בבית, קיימת סכנה שהזחלים יפרצו את האריזות הקיימות.

 

כיצד ניתן להיפטר מעש המזון?

בשונה מהדברת מזיקים אחרים, בכל הקשור לעש המזון נמליץ לבצע הדברה. הדברה וריסוס של עש המזון או תולעי המזון יכולה להתבצע באמצעות מדביר או באופן עצמאי על ידי תרסיס להדברה עצמית ומלכדוודת עש מקצועיות. כמה נקודות חשובות לגבי הדברת עש:

פנו את המגירות ונקו אותן היטב: ראשית, היות ומדובר בחומרי הדברה המוחדרים קרוב מאוד למקורות מזון, חשוב מאוד לפנות את כל המגירות של האוכל היבש ולנקות אותם לפני הגעת המדביר או לחילופין לפני הדברה באופן עצמאי.

בדקו שחומר ההדברה שבידיכם נמצא תחת פיקוח: שנית, חומרי ההדברה צריכים להיות גם כן מפוקחים על ידי משרד לאיכות הסביבה, כאשר רוכשים חומר הדברה בייתי יש לבדוק האם החומר מאושר לשימוש לקהל הרחב על ידי משרד לאיכות הסביבה ועל איזה מזיקים הוא פועל.

שמרו על הארונות נקיים ועל מוצרי המזון יבשים ומאוחסנים היטב: מעבר לריסוס והדברה, נדרשות פעולות מניעה נוספות, כגון שמירה על ארונות המטבח נקיים, מוצרי מזון יבשים מאחוסנים בקופסאות וואקום בתוך הארונות ושאיבה באמצעות שואב אבק מספר ימים ברציפות לאחר הריסוס.

מה נדרש בהדברה עצמאית של העש?

הדברה באופן עצמאי היא הדברה באמצעות תרסיס להדברה עצמית ומלכודות עש מקצועיות. תרסיס להדברה עצמית הוא ללא ריח ואין לו השפעה על אנשים. התרסיס עשוי על בסיס צמחים מתמצית החרצית ואין צורך לצאת מהבית לאחר השימוש בתרסיס.

כמו כן התרסיס מאושר לשימוש לקהל הרחב על ידי משרד לאיכות הסביבה. יש לפנות את כל ארון המזווה בו נמצא האוכל היבש. לאחר שהמזווה נקי יש לרסס עם התרסיס את כל המדפים והמגירות בהם היה האוכל היבש.

בנוסף יש לפזר מלכודות עש בארון במטבח. לאחר הריסוס יש להמתין שהכל יתייבש ואז לעבור עם הושאב אבק בכל המגירות.

חברת צ'יק צ'ק ג'וק גאה במקרי הצלחה רבים של הדברת עש המזון בין אם מדובר בהדברה על ידי מדביר ובין אם מדובר בהדברה באופן עצמאי. לא משנה מהי בעיית המזיקים בביתכם ובפרט בכל הקשור לעש המזון, צרו קשר ונבדוק כיצד נוכל לסייע לכם.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]