בצה״ל מודים רשמית: גם היום הופרחו בלונים מעזה לשטח ארצנו - 0404
בצה״ל מודים רשמית: גם היום הופרחו בלונים מעזה לשטח ארצנו דוברות שדות נגב

בצה״ל מודים רשמית: גם היום הופרחו בלונים מעזה לשטח ארצנו

ניסו להתחמק, לקח להם בזמן, אבל לבסוף חילצנו תגובה מדובר צה״ל באשר לבלוני התבערה והנפץ שהפריחו היום מחבלים מרצועת עזה לעבר שטח ארצנו.

לחדשות 0404 נודע כי תצפיות צה״ל זיהו מאז שעות הבוקר ועד לשעה 18:30 44 בלונים בתוך שמי ארצנו. בהמשך, אירעו שמונה שריפות, אך משום מה מעדיפים כולם לומר כי השריפות נוצרו לבדן ולא כתוצאה מפגיעת הבלונים. ע״פ גורמים בשטח, ארבע שריפות לפחות זוהו ככאלה שהוצתו בעקבות בלוני תבערה.

בדובר צה״ל עברו להגדרה חדשה. מוכנים למסור כמות בלונים רק אם אלה הציתו שריפה. לחדשות 0404 נמסר כי אכן זוהו היום בלונים בשמי הארץ, אך ״אנחנו לא מתעסקים בבלונים שלא מציתים שריפות ולכן אנחנו לא יכולים לתת לך מספר מדויק. בצה״ל מבקשים שלא להתייחס לבלונים שלא מציתים שריפות. זו בנתיים התשובה״.

מה שמוזר הוא, כי לראשונה בצה״ל הפנו אותנו להודעה של כבאות. פתאום, קיים שת״פ בין הצדדים. מי שרוצה חיזוק לסיפור ההזוי, כדאי שיקשיב לראיון שהעניק ח״כ חיים ילין, שהבהיר כי צה״ל והכיבוי מתואמים להסתיר מידע בשלב הזה וכי הוא עצמו יודע בוודאות כי מסתירים מידע מהציבור.

במילים אחרות, עובדים על כולנו כדי להציג שהפסקת האש שרירה וקיימת, למרות שבפועל לא מצליחים להסתיר לחלוטין את טרור הבלונים. כזכור, שר הביטחון אביגדור ליברמן הבהיר היום כי הפסקת האש כוללת בלונים ועפיפונים ורק אם אלה לא יופרחו לעבר שטח ארצנו, תוחזר השגרה במעבר כרם שלום ובמרחב הדייג.

בתמונות: בלונים שנפלו היום ותועדו ע״י הרשויות המקומיות.

בטחון אשכול

בטחון אשכול

דוברות שדות נגב

דוברות שדות נגב

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]