ליברמן מתפשר: אם יהיה שקט - בשלישי נחזיר השגרה במעבר כרם שלום ובמרחב הדייג - 0404
+
ליברמן מתפשר: אם יהיה שקט – בשלישי נחזיר השגרה במעבר כרם שלום ובמרחב הדייג

ליברמן מתפשר: אם יהיה שקט – בשלישי נחזיר השגרה במעבר כרם שלום ובמרחב הדייג

ממשיכים להתקפל בפני הטרור. שר הביטחון, אביגדור ליברמן, שלח מסר לחמאס והתחייב לפתוח את מעבר כרם שלום ולהרחיב את מרחב הדייג בעזה במידה והיומיים הקרובים יהיו שקטים בגבול הרצועה.

ליברמן: "עכשיו סיימנו הערכת מצב לגבי העברת סחורות כאן במעבר כרם שלום. תושבי עזה חייבים להבין שכל עוד בצד שלנו יש בלוני תבערה ויש שריפות, גם שם בצד שלהם החיים לא יחזרו לשגרה ולנורמליות. ראינו אתמול את היום הרגוע ביותר, אולי מאז ה-30 במרץ. לכן המסר שלי לתושבי עזה הוא: אחריות, והמפתח בין היתר זה הלחץ שאתם, תושבי עזה, תפעילו על הנהגת החמאס. 

אם היום ומחר יימשך המצב כפי שהיה אתמול, אז ביום שלישי נחזיר כאן בכרם שלום את החיים למתכונת הרגילה וגם את מרחב הדיג נחזיר לאותם מרחקים כפי שהיו קודם. אבל המפתח זה שקט, רגיעה, אפס בלוני תבערה, אפס חיכוך על הגדר ואפס רקטות או חס וחלילה ירי. אני מקווה שמחכים לנו יומיים רגועים.

גם היום למרות המצב המורכב ולמרות התבערה והשריפה שראינו במקומות כאלו ואחרים אצלנו, עדיין ממשיכים להעביר מזון ותרופות. איננו יכולים לעשות מעבר לכך וכמו שאמרתי לגבי ייצוא סחורות, טובין, חקלאות, טקסטיל, כל הדברים האלו, אך ורק במידה ויישמר שקט מוחלט בצד שלנו, לא בלונים, לא עפיפונים ולא פרובוקציות.

לגבי כניסת פועלים אמר ליברמן: "אין כרגע שום כוונה להכניס פועלים, אנחנו רחוקים מכך, וכמו שאמרתי הכל תלוי בצד השני. בימים אלו עוברות בממוצע כ-140-143 משאיות ביום. בשיא היו עוברות פה 1,000-1,100 משאיות ביום. אז זה כל ההבדל ושכל אחד בצד השני יעשה את החישובים שלו".

  בסיור השתתפו, מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אודי אדם ומתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו-רוקון.