זוג הורים נעצר לאחר שהאם הזריקה לילדיה אינסולין כדי להונות את הביטוח הלאומי - אחד הילדים פצוע קשה - 0404
+
זוג הורים נעצר לאחר שהאם הזריקה לילדיה אינסולין כדי להונות את הביטוח הלאומי – אחד הילדים פצוע קשה דוברות המשטרה

זוג הורים נעצר לאחר שהאם הזריקה לילדיה אינסולין כדי להונות את הביטוח הלאומי – אחד הילדים פצוע קשה

המשטרה עצרה זוג הורים בחשד להתעללות ופגיעה בבנם הפעוט ובילדיהם הנוספים ע"י החדרת אינסולין לגופם שלא לצורך וזאת למטרת קבלת כספים במרמה מהביטוח הלאומי במשך שנים.

ראשיתה של חקירת המשטרה הסמויה שכונתה "מתוק כשמר לי" שהתנהלה תחת צו איסור פרסום,

בתחילת חודש יוני התקבל דיווח מהנהלת בית החולים שערי צדק, לפיו בחודשיים האחרונים אושפז פעמיים פעוט כבן שנה וחצי, עקב פרכוסים בלתי נשלטים מהם סבל בביתו. במהלך האשפוז שכלל העברה ליחידה לטיפול נמרץ ילדים, הועלה חשד שהפעוט מקבל תרופה לגופו מגורם חיצוני שאינו בית החולים הגורם לסימפטומים והחמרה במצבו הבריאותי.

במהלך האשפוז השני, הצטברו ראיות נסיבתיות נוספות שאוששו את החשדות ובדיקות דם חוזרות הוכיחו קיום אינסולין מגורם חיצוני בדמו של הילד שאינו מטופל כלל באינסולין.

חוקרי המשטרה שמיד פעלו בשיתוף עם הנהלת בית החולים וגורמי הרווחה בעיריית ירושלים, העלו חשד כנגד אמו של הפעוט שהיא זו שככל הנראה מחדירה לגופו את תרופת האינסולין המביאה לדרדור במצבו הבריאותי ומעכבת החלמתו.

ביום 3.7, עצרו חוקרי המשטרה את האם ואב בני ה-30 מירושלים, והם הובאו לחקירה בחשד "להתעללות בקטין חסר ישע ע"י אחראי", תקיפה הגורמת חבלה של ממש וקבלת דבר במרמה.

לאחר שהתחזק חשדם של החוקרים כי האם התערבה במכוון בבריאותו של הפעוט, ועפ"י החשד לאורך השנים האחרונות בבריאותם של ילדיה הנוספים על מנת ליצור מצג שווא שהינם חולים במחלת 'הסוכרת', וזאת על פי החשד לשם קבלת קצבה חודשית מהביטוח הלאומי בעבור 5 מילדיה.

עוד עלה, על פי החשד, כי לאורך השנים האחרונות ההיקף הכספי אותו קיבלו הזוג כקצבה מביטוח לאומי עומד על כ-800 אלף שקלים, בשלב זה העבירה המשטרה דיווח לחוקרי בטוח לאומי שפתחו בחקירת המקרה.

לבקשת המשטרה נערכה חוות דעת רפואית באשר למצבם הבריאותי של כלל ילדיהם של הזוג בה התברר כי אף אחד מהילדים אינו חולה ומעולם לא חלה במחלת הסוכרת וכאמור בהתאם לכך מעולם לא נזקקו לטיפול באמצעות אינסולין.
עוד עלה החשד כי האב והאם תקפו באלימות במספר מקרים את ילדיהם באמצעים שונים.

האב החשוד שוחרר על ידי בית משפט בתנאים ביום א' (15.7), היום הובאה האם החשודה לדיון בבית המשפט שהאריך את מעצרה עד ליום 24.7.18.

גורמי הרווחה שליוו את החקירה מראשיתה פעלו לטיפול על מנת שלא לנתק את הילדים משגרת יומם. במהלך ייחודי שיזמו גורמי הרווחה בעירייה גובש פתרון מיטבי עבור הילדים שימנע את פיזורם במשפחות שונות והפרדתם אחד מהשני בתקופת בדיקת המקרה.

גורמי הרווחה גייסו משפחה שתגיע ותשהה בבית המשפחה יחד עם הילדים ובכך תישמר שגרת יומם בביתם ובסביבתם הרגילה ותימנע הפרדתם כדי להעניק להם את כל הסיוע המקצועי והאישי ולתת מענה לכל צרכי הילדים.

מהמשטרה נמסר כי: "משטרת ישראל מציינת כי הערנות בכל הנוגע לשינוי בהתנהגות, מצב בריאותי חריג אצל ילדים הינה משמעותית ביותר באיתור פגיעות בקטינים. משטרת ישראל תמשיך לפעול בנחישות וללא פשרות עם קבלתו של כל דיווח, ובדגש על עבירות התעללות ואלימות מכל סוג המבוצעות נגד קטינים וחסרי ישע שלעיתים מבוצעות תוך ניצול הורות, הכרות וחברות".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com