חשיפה: מחבל מרצה למפקדים בתוך הבסיס ומלמד אותם על ״כיבוש״. בעקבות פניית 0404: צה״ל עצר ההרצאות - 0404
+
חשיפה: מחבל מרצה למפקדים בתוך הבסיס ומלמד אותם על ״כיבוש״. בעקבות פניית 0404: צה״ל עצר ההרצאות

חשיפה: מחבל מרצה למפקדים בתוך הבסיס ומלמד אותם על ״כיבוש״. בעקבות פניית 0404: צה״ל עצר ההרצאות

עד לאן רוצה צה״ל להגיע עם אג׳נדות השמאל ההזויות שהחדיר לתוכו? עד לאן ירחיקו בצבא של גדי איזנקוט ויהרסו את מפקדינו מבפנים, מתוך המערכת?

הנה לכם הסיפור ההזוי החדש מבית היוצר של צה״ל. לא עוד סיפור על חיילים זוטרים שמקבלים הרצאות שמאלניות קשות, לא עוד סיפור על הכנה לקצונה והרצאות של מכון מנדל ודומיו, הפעם מדובר במפקדים שהתאספו ביום חמישי האחרון להרצאה… ועוד איזו הרצאה. המרצה: מחבל שישב אצלנו בכלא! אחיו של המחבל, חוסל בעבר וגם אמו ישבה בכלא יותר מחמש שנים! זה המרצה של המפקדים שלנו בצבא! אבל לא רק הרצאה אחת – המחבל המדובר, מעביר כבר תקופה הרצאות למפקדים בצה״ל.

והיכן התקיימה ההרצאה, אתם שואלים? בתוך הבסיס הצבאי ולא סתם בסיס – בתוך החטמ״ר – החטיבה המרכזית עציון וזאת לקראת עליית הגדוד לקו בגוש עציון.

אותו מחבל, עובר כמובן תחילה בש.ג. הבסיס ונכנס לתוכו באישור כאורח כבוד. המרצה של מפקדינו.

המפקדים זכו להרצאה שהוגדרה כהרצאה מנטאלית לקראת העלייה לקו וזאת בסיום יום עמוס שכלל סיורים, תדריכים ועוד.

המחבל, פעיל ארגון הטרור פת״ח, עבד במנגנון הביטחון ברשות והוא ממקימי פורום המשפחות השכולות.

המחבל, עלי אבו עואד, נעצר במהלך האינתיפאדה הראשונה לאחר שהואשם בזריקת אבנים, זריקת בקבוקי תבערה וחברות בארגון בלתי חוקי (ארגון הטרור פת״ח) ונידון לעשר שנות מאסר.

אבו עואד, ריצה ארבע שנים בכלא ושוחרר במסגרת הסכם אוסלו.

המחבל, עמד לפני מפקדי צה״ל והרגיש בעל הבית. הוא מרצה להם בתוך הבסיס ומכין אותם מנטאלית לקו בגוש עציון. המחבל דיבר על ״דו קיום ישראלי-פלסטיני״, על ״סיכוי לשלום״ ועל כך שצה״ל הוא בעצם ״צבא כיבוש״ ו״הפלסטינים הכבושים מפגינים בדרך לגיטימית״.

אם רציתם עוד קצת פיקנטריה – המח״ט הוא… דוד שפירא… המג״ד לשעבר של אלאור אזריה.

קצין בכיר לחדשות 0404: ״אני צובט עצמי ולא מצליח להבין מה קורה בצבא שלנו. זה מתרחש מול העיניים שלי ואני חלק מההזייה הזאת. זה לא נתפס שאת ההכנה לקו יעשה מחבל. כך מנסים להחליש אותנו מבפנים, לשגע את הראש של המפקדים. מחבל בתוך בסיס צבאי, הופך למרצה. צה״ל שלי, שלנו, מתייחס לעצמו כ״כובש״ ומנסה לשכנע אותנו שאנחנו ״כובשים״ ולכן אין אויב – יש רק מפגינים מסכנים ואנחנו בעצם אשמים בהכל. מה שמלמדים את מפקדי צה״ל זה שחיילי צה״ל הם שוטרים ואילו האויב הם רק אזרחים. עם זה אנחנו צריכים לצאת למלחמה. נותר לי רק לזעוק לשר הביטחון ולרמטכ״ל –  הצילו״.

בעקבות פניית חדשות 0404 לדובר צה״ל, ההרצאות נעצרו מיידית. מדובר צה״ל נמסר בתגובה: ״ההרצאה התקיימה מטעם ארגון שאינו חלק מרשימת המכונים שאושרו בחיל החינוך והנוער בעמ״ט המכונים ועל כן לא מאושר להעביר הרצאות בצה״ל. ההרצאה הועברה מספר פעמים בודדות בימי ההכנה לקראת התעסוקה המבצעית בגזרת עציון בחודשים האחרונים ולא אושרה על פי הנהלים בצה״ל. לאחר בחינת תוכן ההרצאה על ידי מפקד החטיבה הנוכחי ולאור פקודות הצבא הוחלט כי התוכן לא יועבר עוד בהמשך״.