חבר סגל במכון שמכשיר קצינים בצה"ל: ישראל עוברת תהליך של "נאציפיקציה" - 0404
חבר סגל במכון שמכשיר קצינים בצה דובר צה״ל

חבר סגל במכון שמכשיר קצינים בצה"ל: ישראל עוברת תהליך של "נאציפיקציה"

לאחרונה פורסם כי צה"ל מתכוון להפסיק ההתקשרות עם מכון מנדל בקורס המלט"ק המחנך את שכבת הפיקוד הזוטרה של צה"ל, זאת לטענתם על רקע חוסר התאמה של התכנים המועברים לשכבת הפיקוד הזו.

בדו"ח חדש שמתפרסם היום מציג ארגון אחים לנשק בשיתוף עם ארגון לביא את תפיסת העולם של מובילי מכון מנדל והמרצים בו. בדו"ח מובאות אמירות רבות של ראשי המכון, אמירות שממקמות אותם בצד הפוסט ציוני, שמאלי-רדיקלי של המפה הפוליטית בישראל.

כמו למשל ג'רמי פוגל חבר סגל במכון מנדל למנהיגות שבראיון עימו בעיתון "הארץ" נכתב: "אל המסקנה כי החברה הישראלית מצויה בתהליך שהוא מכנה "נאציפיקציה" הגיע לאחרונה בעקבות מפגשים עם גרמנים קשישים שהיו חברים במפלגה הנאצית".

עוד נחשף בדו"ח קשר חם בין נשיא הקרן בישראל פרופסור יהודה ריינהרץ לבין ריצ'רד גולדסטון מחבר דו"ח האו"ם שהאשים את ישראל בפשעי מלחמה במבצע "עופרת יצוקה". מכון מנדל שפועל כבר מספר שנים בתוך צה"ל פעל ללא מכרז ו"תרם" את רוב פעילותו.

הדו"ח מראה בצורה ברורה את הכיוון אליו מוביל מכון מנדל בצה"ל, זניחה של ערכי הניצחון וההכרעה בקרב, זניחה של הערכים הבסיסיים של עם ישראל, אליהם תמיד חינכו בצה"ל, לטובת ליברליות אוניברסלית, תוך רצון לשנות את החברה הישראלית כולה.

"המעורבות של גורמי שמאל קיצוניים, בעלי אג'נדה אנטי ציונית ואנטי יהודית, היא נסיון להשתמש בצה"ל כסוכן לשינוי פני החברה והמדינה". אמר היום רס"ן (במיל') חיים טייטלבוים יו"ר אחים לנשק, "אנחנו שמחים שהבינו בצה"ל שמכון מנדל לא ראוי ולא מתאים לחנך קצינים שאמורים לחתור לניצחון ולהכרעה, ומקווים שצה"ל ישכיל ויפסיק כל התקשרות עם מכון מנדל, עם מרציו ועם שאר ארגוני הקרן החדשה לישראל המנסים לבסס בחברה הישראלית אג'נדיות קיצוניות מתוך צה"ל, על גבם של החיילים ועל חשבון בטחון ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]