ליברמן לחמאס: "אף אחד לא נרתע מהסלמה ולא מעימות רחב" - 0404
+
ליברמן לחמאס: "אף אחד לא נרתע מהסלמה ולא מעימות רחב" אריאל חרמוני, משרד הביטחון

ליברמן לחמאס: "אף אחד לא נרתע מהסלמה ולא מעימות רחב"

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס היום (שני), בישיבת הסיעה לטרור עפיפוני ובלוני התבערה הנשלחים לארצנו על ידי מחבלים מרצועת עזה ואמר כי לא נסכים להמשיך עם המציאות הזאת שבה שורפים לנו יום יום חורש טבעי.

ליברמן: "רוצה להבהיר לראשי חמאס ברצועת עזה: אף אחד לא נרתע מהסלמה ולא מעימות רחב. אנחנו לא מחפשים עימותים והרפתקאות צבאיות, אבל בדרך שחמאס מתנהל הוא פשוט מתדרדר ועלול לשלם את כל המחיר – מחיר יותר כבד מבצוק איתן.

יום יום שורפים לנו חורש טבעי ושדות ועד כה כ-28 אלף דונמים שזה שטח של נתניה או רחובות ואנחנו לא מוכנים לספוג את זה. אני מציע להם להתעשת ולהפסיק עם כל הפרובוקציות על הגדר והשריפות. ביום יומיים הקרובים נתחיל להכביד על כל המעברים. הם יתחילו להבין שזה לא עובד באופן חד צדדי.

גם לגבי כל הפרשנויות וראיתי הרבה פרשנים מדברים על "עזה תחילה", על כל הצעדים ההומניטאריים, אז קודם כל אנחנו באמת הכנו פה חבילה הומניטארית מכובדת, עם יכולת להקל בצורה דרמטית על תושבי עזה. אבל מבחינתי לא קיים דבר כזה "עזה תחילה", תחילה זה שבויים ונעדרים שלנו, כמו שאנחנו מוכנים לנקוט בצעדים הומניטאריים, זה אך ורק בתנאי שיהיו גם צעדים הומניטאריים מצידם, קרי הסדרת נושא שבויים ונעדרים ואם מישהו חושב שיוכל לקבל שם הקלות מרחיקות לכת בלי לפתור את סוגיית שבויים ונעדרים, זה לא יקרה.

עמדתי פה מאוד ברורה ואני אתנגד לכל התפיסה ולכל הגישה שאפשר באופן חד-צדדי לקבל הקלות בלי לפתור את סוגיית שבויים ונעדרים".