החוק לקיזוז משכורות מחבלים עבר בקריאה שניה ושלישית ברוב מוחץ - 0404
החוק לקיזוז משכורות מחבלים עבר בקריאה שניה ושלישית ברוב מוחץ דוברות הכנסת

החוק לקיזוז משכורות מחבלים עבר בקריאה שניה ושלישית ברוב מוחץ

בתום דיון סוער במליאה: חוק קיזוז משכורות מחבלים אושר הערב (ב׳), בקריאה שניה ושלישית.

הצעת החוק של חברי הכנסת אלעזר שטרן ואבי דיכטר עברה במליאה בקריאה שנייה ושלישית ברוב מוחץ של 87 תומכים ו15 מתנגדים. כבר השנה ישראל תקפיא סכום של יותר ממיליארד ומאתיים מיליון שקלים ולא תעביר אותו לרשות.

ח"כ אלוף (במיל') אלעזר שטרן: "החוק ההיסטורי הזה יחליש משמעותית את עידוד הטרור על ידי הרשות הפלסטינית. חובה עלינו לעצור את התמריץ הכלכלי שמעניקה הרשות הפלסטינית למחבלים, תמריץ שמעודד נוספים לבצע טרור. כך כל נער פלסטיני יבין שלא משתלם לו לבחור בדרך הטרור. לא עוד עידוד טרור על חשבוננו!".

יו"ר ועדת החוץ והביטחון, אבי דיכטר, סיכם וענה לג'מאל זחאלקה שכינה אותו 'רוצח': "החברים שלך ברחו, עזמי בשארה לקצה העולם ובאסל רטאס לכלא. אלה החברים שלך.

מצבך קשה. אתה יודע שהעסק מתקרב אליך. אתם לא מסוגלים לעמוד בלחץ. אתם שטופי מוח של הרשות. הלחץ הזה גדול עליכם. אני אומר לך כאחד שהכניס אלפי מחבלים לבתי הכלא, כל מחבל יידע: אלף אמהות של מחבלים תבכינה, אבל אמא של ישראלי לא תבכה. זה כלל הברזל שלנו. על פי זה נעביר את החוק ונקצץ כספים מהרשות.

הרשות צריכה להבין: אם היא לא תבין מה זה טרור – היא תלך לישון כרשות פלסטינית ותקום כסלט קצוץ״.

יו"ר תנועת "אם תרצו", מתן פלג, שתנועתו מלווה את המשפחות השכולות: "חוק קיזוז המשכורות למחבלים נותן לרשות הזדמנות לתקן את עצמה. במקום שתשקיע את כספיה בתעשיית רצח ודמים, היא תחוייב להשקיע בתשתיות ובפיתוח.

חוק קיזוז המשכורות הוא גם תיקון חשוב למדינת ישראל. לא יכול להיות שמדינה מתוקנת תממן טרור נגד עצמה ותספק משכורות למי שרצח את אזרחיה. אין לתופעה הזו אך ורע בעולם. תנועת "אם תרצו" תמשיך לקדם חבילת הרתעה מאסיבית נגד ארגוני הטרור ועוזריהם מבית ומחוץ".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]