תסמונות האשה המוכה... של נתניהו - 0404
+
תסמונות האשה המוכה… של נתניהו יונתן סינדל, פלאש 90

תסמונות האשה המוכה… של נתניהו

תסמונת האישה המוכה, מוגדרת באתר ויקפידיה כך: "מצב פסיכולוגי המתאר אישה שעקב התעללות פיזית עקבית וקשה על ידי בן-זוגה הופכת למדוכאת ולבלתי מסוגלת ליזום פעולה שתאפשר לה להימלט מההתעללות".

נדמה, כי ההגדרה הזו מגדירה לא רע את מצבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. כבר מספר ימים שהוא מתנהל באובססיה, להעביר בכל מחיר את מתווה הכותל ולהעניק לרפורמים מתנה ענקית בדמות רחבה ענקית. הוא מפטר וממנה שרים, מפעיל לחץ על יו"ר הקואליציה לשנות את סדר היום, נוזף בשרים שלא משתפים פעולה, והכל בלהיטות ובחריצות, משל היה דוד ביטן בימיו הטובים.

כשמנסים לברר מי הוא זה ואיזה הוא, שגורם לראש הממשלה להזיע ככה, להניח בצד את החיים עצמם, את סדר יומו העמוס שכולל טיפול בסוגיות ביטחוניות מהקשות שידעה המדינה, ולעסוק פתאום, תחזיקו חזק, בוועדת השרים לאתרים הארכיאולוגים, התשובה לכך היא מפתיעה.

ראש הממשלה, בכבודו ובעצמו, נאבק ונלחם כדי להיטיב עם גדולי אויביו ושונאיו עלי אדמות. כן כן, אותם אלה שרודפים אותו ויורדים לחייו, אותם אלה שמאמללים את רעייתו וילדיו, אותם אלה שמארגנים לו ביקורי בית תכופים של חוקרי להב, אותם אלה שמפעילים מערכת משומנת וממומנת של ארגונים אקטיביסטים ואנטי-ביביסטים הפועלים כדי להחליף את השלטון שלו בכל דרך אפשרית, מהפגנות בפתח תקוה ועד הקלטות ברכב השרד.

אבל מילא כל זה, נגיד שראש הממשלה מחל על כבודו, נגיד גם שהוא מוחל על כבודה של אשתו וכבוד ילדיו, מה עם הכבוד שלנו? מה עם הכבוד הלאומי? איך יתכן שאותה קהילה ששמה לה למטרה לפגוע במדינת ישראל, אותה קהילה שפועלת בשיתוף פעולה מלא עם קרנות וממשלות אירופאיות כדי להתעלל בחיילי צה"ל, אותה קהילה שמגדפת את מדינת ישראל מעל כל במה בעולם. היא זו שמקבלת מראש ממשלת המחנה הלאומי את הכותל המערבי?

רק כדי לעשות סדר, קבלו הצצה מהירה, למי הולך נתניהו לתת את הכותל?

בעד זכויות אדם, נגד מדינת ישראל

הזרוע הראשונה של הרפורמים בישראל היא, רזל"א. בארץ קיימות 54 קהילות רפורמיות (אגב בישראל למעלה מ-15,000 בתי כנסת אורתודוקסים), שליש מהן מונהגות בידי 'רבנים למען זכוית אדם' או בקיצור: רזל"א. מנכ"ל הארגון, הוא אריק אשרמן, ניחשתם נכוןרפורמי, יושב הראש הוא מר משה יהודאי, (שהוא אגב סרבן גיוס), בינגו! גם הוא רפורמי. מתוך 16 חברי הנהלה, 9 מגדירים את עצמם רפורמים. בקיצור, אפשר לומר, שישיבת הנהלה שלהם, מכנסת את כל הקהילה הרפורמית בישראל, בחדר אחד.

אז הנה רשימת חלקית של אותם ה"זכויות אדם" למענם נאבקים הרבנים, כלומר הרפורמים: האשמת צה״ל בפשעי מלחמה בעופרת יצוקה, מסירת מידע לדו"ח גולדסטון, פעילות למען חוק החרם, מימון ארגון תעא״יוש, האשמת ישראל בהפרת החוק הבינלאומי בצוק איתן, קמפיין נגד ישראל בענין הבדואים, בקיצור, בעד זכויות אדם, נגד מדינת ישראל.

גם ברמה הפרסונלית, הדמויות הבכירות ברזל"א, איך לומר, כנראה לא מצביעות לבית היהודי. אורי רגב, אחד "הרבנים" המובילים הוא במקביל גם מנכ"ל עמותת חדו"ש, הממומנת ע"י הקרן החדשה. עדית לב, ממובילות ההפגנה בכותל גם היא חברה ברזל"א, יהודיע עמיר, רב רפורמי, שמכהן כיו"ר מועצת הרבנים המתקדמים גם הוא, כמו שבטח הבנתם, חבר בארגון.

המרכז הרפורמי

הזרוע השניה של הרפורמים בישראל, היא המרכז הרפורמי, יו"ר המרכז היא הגברת ענת הופמן, ממובילות ״נשות הכותל״. במה עסוק המרכז חוץ מלהטריד נשים שמגיעות להתפלל בכותל? אז ככה: יחד עם עוד חמישה ארגוני דה לגיטמציה מארגוני הקרן החדשה ו-bds , הם עתרו לבג"צ נגד ביטל חוק החרם על ישראל, כן שמעתם נכון, הרפורמים פועלים בגלוי למען החרמת ישראל.

לענת הופמן יש זמן, ולכן במקביל למרכז הרפורמי, למאבק על הכותל וליצירת חרם על ישראל, היא גם חברה במוקד לפליטים ומהגרים, לצידה אגב, מכהנת לא אחרת מאשר נעמי חזן.

הסגנית של הופמן במרכז הרפורמי, בתיה קלאוס, לכאורה קצת פחות מוכשרת ולכן היא חברה רק בקרן מוריה, המסייעת בהעברת תקציבים, לעדאללה, עיר עמים, יש דין ועוד. אהה, והיא גם פעילה בארגון הנשים 'וואטש'.

אם זה לא מספיק, אז באתר הקרן החדשה, ניתן לראות כיצד הקרן תורמת לתנועה ליהדות מתקדמת (כמליון ש"ח בשנה), נשות הכותל (כרבע מליון ש״ח בשנה), מכון שכטר, כל הנשמה ועוד ארגונים רפורמים רבים.

האחרון לזהות

אז מה היה לנו כאן? פגיעה בחיילי צה"ל, חרם על ישראל, הקרן החדשה, נשות וואטש, BDS, והרבה מאוד כסף. ומי שעומד מאחורי הכל לא אחר מאשר הרפורמים, שנורא רוצים להתפלל בכותל. אם בדיקת גוגל פשוטה מובילה למידע הכל כך פשוט הזה, אז איך יתכן שראש הממשלה שיודע להשיג קלסרים וקבצים ממקומות קצת יותר רחוקים, בוחר להתעלם ממנו? איך יתכן שאת מה שהבינו מירי רגב, איילת שקד וגילה גמליאל לא מבין הבוס הגדול?

איך יכול להיות שהתנועה הרפורמית, הזרוע הביצועית של ארגוני השמאל הרדיקלי, שמהווה פחות מפרומיל מהחברה הישראלית, הולכת לקבל רחבת כותל ענקית משלה? הפרשנים יגידו שראש הממשלה נלחץ מהמחטף של בחירת בוז'י הרצוג ליו"ר הסוכנות, הוא מרגיש שהוא מאבד את תמיכת הרפרומים בארה"ב ולכן חיייב לתת להם מתנה שתוכיח שהוא לא מפנה להם גב. נו מילא, הרי ראש הממשלה יודע עם מי יש לו עסק, לא משנה מה הוא יתן להם, לא רק שהם יפנו לו גב, אלא גם יתקעו לו סכין בבטן. הרי בזמן שהוא יושב עם שטיניץ לאשר את הועדה, הם יושבים לתכנן את ה-v15 הבא. הסיבה הפסיכולוגית היחידה שיכולה להצדיק את הכניעה המבישה הזו, היא תסמונת האשה המוכה.

בתחילת חודש אפריל האחרון, קרא ראש הממשלה להקים ועדת חקירה על מעלליה של הקרן החדשה.

רק אשה מוכה יכולה מצד אחד לפנות לועדת חקירה ומצד שני לקנות לבעלה המכה שעון זהב.