עפיפון תבערה נחת בשטח המכללה חמדת הדרום. נשיא המכללה: "אם עפיפון נחת בשטח המכללה זה יכול להיות גם פצמ"ר" - 0404
+
עפיפון תבערה נחת בשטח המכללה חמדת הדרום. נשיא המכללה: "אם עפיפון נחת בשטח המכללה זה יכול להיות גם פצמ"ר" חמדת הדרום

עפיפון תבערה נחת בשטח המכללה חמדת הדרום. נשיא המכללה: "אם עפיפון נחת בשטח המכללה זה יכול להיות גם פצמ"ר"

עפיפון תבערה נחת בשטח המכללה האקדמית לחינוך חמדת הדרום ליד נתיבות. העפיפון נתפס בעצים המערביים של המכללה. בהנהלת המכללה נשמו לרווחה כאשר העפיפון נחת כשהוא נכבה תוך כדי מעוף באוויר, בדקות האחרונות הגיע חבלן למכללה, אסף את העפיפון, לקח את הממצאים למעבדה ואישר כי אכן מדובר בעפיפון שהגיע מרצועת עזה. בזמן נחיתת העפיפון נכחו מאות סטודנטים במכללה שנבחנים היום בבחינות סוף סמסטר, ולומדים במסגרת קורסי הקיץ במכללה.

כזכור, לאחרונה לאחר שמשרד החינוך, הות"ת ופיקוד העורף לא העבירו תקציבים למיגון המכללה היא חנכה מרחב מוגן שמימנה בעצמה בעלות של כמיליון שקלים, דבר שהוביל לבור תקציבי שנפער.

אחרי הטלת אחריות הדדית בין משרד החינוך לבין הות"ת (הוועדה לתכנון ולבנייה) והבטחות לא ממומשות מצד פיקוד העורף, המכללה נאלצה לממן הקמת מרחב מוגן בעצמה. המרחב המוגן, שנחנך לפני כחודש בעלות של מיליון שקלים, נבנה על חשבון תקציבי השכר והציוד במכללה בשל חריגה של 300 מטרים בלבד מקו תשעת הקילומטרים מגבול עזה, המקנה זכאות למימון מיגון ממשלתי.

יועץ הנשיא לעניינים אקדמיים ד"ר חיים שקד מציין כי "למרות שהסתיימו הלימודים האקדמיים בשבוע שעבר, נכחו היום במכללה מאות סטודנטים, חלקם נבחנים היום במסגרת בחינות סוף סמסטר, חלקם לומדים בספרייה וחלקם נמצאים במסגרת קורסי קיץ. אפשר לנשום לרווחה כי הארוע עבר ללא נזק ברכוש ובוודאי שבנפש".

נשיא המכללה פרופסור שאול קרקובר ציין בעקבות הארוע: "הארוע היום מדגיש בצורה הברורה ביותר עד כמה אבסורדית ולא הגיונית החלטת הממשלה שלא להעביר תקציב למיגון המכללה ולהפוך את חיי הסטודנטים והצוות להפקר, ואם עפיפון נחת בשטח המכללה בוודאי שזה יכול להיות מחר גם פצמ"ר חלילה.

אין לנו ממ"ד בפנימיות, אין גידור למכללה, כאשר השמירה מתבצעת על חשבון המכללה, וממד"ים שמכסים רק חלקים מסוימים מאוד במכללה נבנו ממש לאחרונה על חשבוננו בעלות של כמיליון שקלים, דבר שהוביל לגרעון משמעותי. מכל בחינה המכללה מוזנחת על ידי הממשלה מבחינה ביטחונית והיום ראינו כי האיום הוא ממשי ומוחשי.

היום זה עפיפון וב"ה לא קרה דבר ולא הייתה פגיעה בנפש או ברכוש, אבל מחר כאמור באותה מידה ינחת במכללה חלילה פצמ"ר ואנו פשוט לא מוגנים וזו שערורייה. בעקבות בניית המרחב המוגן החדש, קיצצנו את הכסף מההוראה, מהציוד וממשכורות העובדים, אבל לאור הארוע היום ברור כי לא נתפשר על חייהם של הסטודנטים ואנשי הצוות. אנחנו מבקשים לא לחכות חלילה לפגיעה בנפש ומצפים מהמדינה לקחת אחריות באופן מידי ולפתור את הבעיה".

חמדת הדרום

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com