הדברת פשפש המיטה – איך זה עובד? - 0404
+
הדברת פשפש המיטה – איך זה עובד? גרין הדברות

הדברת פשפש המיטה – איך זה עובד?

גירודים טורדניים, עקיצות וסימנים לא מאוד אטרקטיביים על הגוף, בלשון המעטה. הכירו את הסימפטומים שנועדו לאותת לכם על קיומו של פשפש המיטה בבית. אם תביטו היטב תגלו שיש כתמי דם קטנים על המיטה, פשוט משום שהפשפש לא מסתפק רק בכניסה למיטה שלכם, הוא גם מוצץ לכם את הדם באותה הזדמנות. אז מה הפתרונות ואיך מבצעים הדברת פשפש המיטה בצורה טובה ויעילה?

יצור קטן – נזק גדול

לפני שנבין איך מבצעים הדברה איכותית ומה צריך לעשות כדי להיפרד לאורך זמן מפשפש המיטה, כדאי להכיר את האויב קצת יותר טוב. למעשה מדובר בחרק קטן מאוד, כזה שאנחנו לרוב פשוט לא רואים. בכל זאת, כשמדובר בחרק שגודלו כ-6 מילימטרים  קצת קשה לזהות אותו. אם תצליחו לראות אותו הוא יופיע בגוון חום-צהבהב, למרות שהוא עשוי להיראות כהה עוד יותר אם הוא זכה לארוחת לילה טובה שבה המנה העיקרית היא הדם שלכם. הוא מחפש הזדמנויות לעקוץ ולהגיע אליכם, ובמהלך היממה הוא נח היטב, בין אם במזרן שלכם ובין בין כריות הספה. קטן אבל ערמומי, ללא ספק.

האתגר: הדברה אפקטיבית

כדי להרחיק את היצור המעיק מהמיטה שלכם חשוב להזמין חברה המתמחה בשירותי הדברת פשפש המיטה, אבל חשוב מאוד לזכור שלא מדובר כאן בפעולה חד פעמית. בניגוד למצב שבו אתם מתמודדים עם מקקים או נמלים, כאן נדרשת פעולה יסודית הרבה יותר. הוא כאמור מאוד קטן, ולכן קשה לזהות בדיוק איפה הוא מסתתר, וגם קצב ההתרבות שלו מטורף. עם נקבה שמטילה כ-300 ביצים בקצב מסחרר אתם יכולים להבין עד כמה מאתגרת היא מלאכת ההדברה, ושיטות קלאסיות של הדברה ירוקה יהיו אפקטיביות כאן באופן חלקי.

איך בכל זאת מתבצעת ההדברה?

גם אם המשימה הזו קצת מורכבת, זה לא הופך אותה לבלתי אפשרית. הדברת פשפש המיטה תדרוש מאיתנו יצירתיות ותכנון, ובעיקר הרבה סבלנות. המרכיב המרכזי במשימה הזו הוא השימוש בחום גבוה מאוד (של כ-70 מעלות צלזיוס). כשאנחנו משתמשים בחום גבוה אנחנו מצליחים להרתיע את הפשפש ולחסל אותו, אבל כאמור – קשה מאוד לדעת האם הפעולה הצליחה במלואה בניסיון הראשון. לכן נדרש מעקב, ואנחנו צריכים להמשיך ולבדוק את השטח, להפגין ערנות לכל עקיצה או גירוד בלתי רגיל, ולהמשיך לבצע פעולות בליווי מקצועי של חברת הדברה שמכירה את הבעיה ואת כל הפתרונות הטובים ביותר להתמודד איתה.

המאמר בחסות: http://www.green-hadbarot.co.il/