ארדן למנכ"ל טוויטר: "אם לא תסגרו חשבונות ארגוני טרור אתם עלולים לעמוד בפני הליכים פליליים בישראל" - 0404
+
ארדן למנכ"ל טוויטר: "אם לא תסגרו חשבונות ארגוני טרור אתם עלולים לעמוד בפני הליכים פליליים בישראל" המשרד לבט"פ

ארדן למנכ"ל טוויטר: "אם לא תסגרו חשבונות ארגוני טרור אתם עלולים לעמוד בפני הליכים פליליים בישראל"

השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים, גלעד ארדן, פנה הערב בדרישה לראשי חברת טוויטר לסגור את החשבונות המשוייכים לארגוני טרור כמו חמאס, הגי'האד האיסלאמי וחיזבאללה. 

הערב (ג'), ייפתח בירושלים כנס בינלאומי שיזם השר ארדן, שבו ישתתפו כ-20 שרים ממדינות שונות מרחבי העולם. בכנס תידון בין היתר שאלת אחריותן של הרשתות החברתיות להפצת תוכן מסית ומקצין התומך בטרור. בשיחות מקדימות עם מספר שרים החברים בפורום עלה כי מדובר בבעיה בינלאומית, בייחוד על רקע תופעת טרור היחידים המושפעים פעמים רבות מתכנים המופצים ברשתות החברתיות.

השר ארדן אף דן בנושא עם השרה לביטחון המולדת של ארה"ב, קירסטן נילסן, שתנאם אף היא בכנס.

במכתב שנשלח למנכ"ל טוויטר, ג'ק דורסי, וליו"ר החברה, אומיד קורדיסטאני, כתב השר ארדן: "מתן אפשרות לארגוני טרור לפעול בחופשיות ולהפיץ את המסרים המסיתים שלהם דרך הפלטפורמה שלכם עשויה לעלות כדי הפרה של החוק הישראלי".

השר ארדן הוסיף במכתבו כי בניגוד לרשתות חברתיות אחרות, טוויטר סירבה במקרים רבים לבקשות של הרשויות בישראל להסיר תוכן של ארגוני טרור וחשבונות המפרסמים תכנים המסיתים ותומכים בביצוע פיגועי טרור. "כתוצאה מכך, ארגוני הטרור מרחיבים את היקף פעילותם בטוויטר במטרה להפיץ את התעמולה שלהם. אחת הדוגמאות לכך היא ארגון חמאס: שמפעיל חשבון טוויטר רשמי מאז מרץ 2015", כתב השר.

עוד הוסיף השר: "אני בטוח שאינכם רוצים להיות אחראיים לתמיכה בארגוני טרור שמפיצים הסתה וקוראים לביצוע פיגועי טרור נגד אזרחים חפים מפשע. לכן, אני דורש שתסגרו באופן מיידי את חשבונות הטוויטר של ארגוני הטרור, של המנהיגים שלהם, הדוברים שלהם ותסירו את התכנים שלהם מהפלטפורמה שלכם.

אם לא תעשו זאת, ייתכן שנאלץ לפתוח בצעדים משפטיים ובהליכים פליליים נגד טוויטר, וזאת בהתאם לחוק הישראלי הקיים, ולחקיקה שנמצאת בשלבים מתקדמים ושמטילה אחריות על חברות אינטרנט שמאפשרות הפצת תוכן טרוריסטי".