נשיא התאחדות התעשיינים בצפון: "למפעלים בצפון תרומה אדירה לחוסנה ולביסוסה הכלכלי של מדינת ישראל" - 0404
נשיא התאחדות התעשיינים בצפון: שאול רחמים

נשיא התאחדות התעשיינים בצפון: "למפעלים בצפון תרומה אדירה לחוסנה ולביסוסה הכלכלי של מדינת ישראל"

ביום חמישי התקיים בתיאטרון העירוני חיפה כנס חגיגי לציון 70 שנה לתעשייה בישראל. את הכנס ארגנה התאחדות התעשיינים במרחב הצפון.

חרף הקשיים הרבים שבפניהם ניצבים התעשיינים, הודגשו בכנס ההצלחות הבלתי מבוטלות על אף הקשיים ,החסמים והאתגרים הייחודיים שעמם התמודדה התעשייה בצפון ב- 70 שנותיה. בכנס, שנערך במעמד נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, שציין בדבריו את תרומתם האדירה של מפעלי התעשייה בצפון לחוסנה ולביסוסה הכלכלי של מדינת ישראל, השתתפו יותר מ-400  איש, מהם יותר מ-150 נציגויות ממפעלי תעשייה מגוונים בצפון.

את הכנס פתח מנהל מרחב הצפון בהתאחדות , ליאור אפלבאום, אשר ציין, בין השאר, את עובדת העסקתם של יותר מ-160,000 עובדים בהעסקה ישירה במפעלי הצפון, ובהם מפעלי עוגן רבים הממוקמים בפרפריה הצפונית של מדינת ישראל כש- 61% מהם מאופיינים במשויכים למפעלים וחברות מסוג טכנולוגיה עילית וטכנולוגיה מסורתית- מעורבת.

לדברי אפלבאום, במרחב הצפון של התאחדות התעשיינים נמנים יותר מ- 600 מפעלים החברים בארגון. כ -40% בקירוב מהייצוא התעשייתי של ישראל מקורו במפעלים בצפון ו 42% מהפדיון התעשייתי מקורו במפעלים אלה. התעשיין הנרי צימרמן , יו"ר קבוצת טרילידור תעשיות מכרמיאל ויו"ר הנהלת התאחדות התעשיינים במרחב הצפון, ציין בדברי ברכתו את הרוח החיובית הנושבת בימים אלו מצד הממשלה כלפי התעשייה ובעיקר בתחום הגדלת התקציבים בתחום החדשנות והשקעה בתעשייה מתקדמת ואף ציין לשבח את צה"ל על הפרויקט הלאומי המשותף שלה עם התעשייה – הקניית "מקצוע לחיים" לחיילי צה"ל במהלך ולקראת שחרורם מהצבא. הוא וקרא לעמיתיו התעשיינים להצטרף ולהיות שותפים בו.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]