לאחר שנה וחצי: בית המשפט הרשיע את המחבל מוחמד שינאווי ברצח - 0404
+
לאחר שנה וחצי: בית המשפט הרשיע את המחבל מוחמד שינאווי ברצח 0404

לאחר שנה וחצי: בית המשפט הרשיע את המחבל מוחמד שינאווי ברצח

בית המשפט המחוזי בחיפה הרשיע היום (ג'), את מוחמד שינאווי בן ה-22 מחיפה בכל עובדות כתב האישום שהוגש נגדו בגין עבירות של רצח בכוונה תחילה מתוך מניע דתי, לאומני או אידאולוגי, ניסיון לרצח, פעולה בנשק למטרות טרור (החזקה והובלה), החזקת סכין וניסיון לשוד וגניבת רכב. כל זאת על פי הודאתו לאחר ניהול פרשת התביעה בתיק.

כזכור מעובדות כתב האישום אשר הוגש בחודש ינואר אשתקד, עולה כי בשנים האחרונות, פיתח שינאווי שנאה כלפי יהודים, אשר החלה על רקע פעילות ישראל במלחמת לבנון השניה וגברה עם השנים זאת בין היתר נוכח תקריות שלו ושל בני משפחתו בהן היו מעורבים יהודים, והתחזקה אצלו האמונה כי יהודים הם כופרים וכי יש היתר לפגוע בהם פיזית.

בחודשים האחרונים שקדמו לאירועים, התעצמה שנאתו של המחבל כלפי יהודים עוד יותר, על רקע אירועים נוספים שחווה, והתגבש אצלו הרצון לנקום ביהודים. על רקע זה, בלילה שבין ה-2.1.17 ל-3.1.17, החליט שינאווי לבצע פיגועים ולהרוג יהודים.

שינאווי ביקש מקטין שיביא את הנשק ממקום המסתור, זאת מבלי לשתפו בפרטי הפיגוע שתכנן. כשהגיע לרחוב העצמאות בחיפה, ירה שינאווי ביחיאל אילוז שצעד ברחוב, פגע בו בשלושה כדורים ופצע אותו. בעקבות הירי, התמוטט יחיאל על הקרקע ושנאווי נמלט בריצה מהמקום כשהוא נושא עמו תיק עם הנשק.

בהמשך, עלה המחבל על מונית והגיע לגשר הגיבורים בחיפה שם ירה והרג את גיא כפרי ז"ל. מיד לאחר הירי, נמלט שינאווי רגלית מהמקום, כשהוא נושא עמו את התיק בו מוסתר הנשק. בהגיעו לאזור הררי הסמוך לבניין מגוריו, השליך המחבל את התיק עם הנשק בין השיחים.