הזוי: במכללת בצלאל העלו מצג לזכר עשרות המחבלים שחוסלו בעזה - 0404
הזוי: במכללת בצלאל העלו מצג לזכר עשרות המחבלים שחוסלו בעזה 0404

הזוי: במכללת בצלאל העלו מצג לזכר עשרות המחבלים שחוסלו בעזה

פרסום ראשון: בלתי נתפס ובלתי מתקבל: בכניסה למכללת בצלאל העלו תצוגה הזויה ומרתיחה לזכר עשרות המחבלים שכוחותינו חיסלו ברצועת עזה.

על הקיר הוצבו שלטים עם שמות המחבלים שחוסלו כתצוגת קיר זכרון. בנוסף, הוצבו כתובות באנגלית ״אני לא המשחק שלך״, על משקל השיר ״טוי״ של נטע ברזילי.

בתגובה לדיווח באתר 0404 על העלאת המצגת במכללת בצלאל לזכר עשרות המחבלים שחוסלו בעזה, אומר מנכ״ל תיאטרון אספקלריא חגי לובר: ״האומנות פורצת גבולות זה בהחלט משפט נכון ובאמת ראוי לאומנות שתגיד הכל, תציג הכל, ותביא לידי ביטוי את כל מה שעולה בדעתו של אומן. קו אדום אחד ברור צריך להיות, שהאומנות אין לה רשות וזכות להסיט לרצח או לתמוך בצורה עקיפה ברצח. האומנות לא יכולה להיות מאיימת על חברה בוודאי שלא על החברה הישראלית, בוודאי לא על חברה ישראלית הנתונה במצב מלחמה כאשר המחבלים ברור לכל, לו היו מצליחים להיכנס, היו שוחטים בלי רחמים את היוצרים ואת המבקרים ביצירה הזו גם יחד. על כן, תיאטרון אל-מידאן והמיצג של בצלאל צריכים להיות מוצאים אל מחוץ לגבולות החוק כדין כל הסתה לאלימות, כיוון שאני מאמין גדול בכוחה של אומנות אז אני מאמין ללא ספק שאומנות באמת יכולה להוביל לרצח״.

יו"ר תא "אם תרצו" באונברסיטה העברית דודי אלצופין התייחס לתמונות עם שמות המחבלים ואמר כי: "שוב אנחנו עדים לתופעה מזעזעת בה מפיצים כרזות מלאות שנאה וגאווה במחבלים. במקום שבבצלאל ישלחו עובד נקיון שינקה את ההסתה הזו ויענישו את הסטודנטית הסוררת, ישנה עננה של שמחה. אלצופין הדגיש כי: "שוב אנחנו רואים הוכחה חותכת כמה הקוד האתי נחוץ, עלינו להוקיע כל הסתה לאלימות וטרור".

0404

0404

0404

0404

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]