מנהיג של מליונים באפריקה: "נתמוך בישראל ונעמוד לצידה, האדמה הזו שייכת לבנים של אברהם" - 0404
+
מנהיג של מליונים באפריקה: "נתמוך בישראל ונעמוד לצידה, האדמה הזו שייכת לבנים של אברהם" רועי חדי

מנהיג של מליונים באפריקה: "נתמוך בישראל ונעמוד לצידה, האדמה הזו שייכת לבנים של אברהם"

מנהיג של מליונים באפריקה: סקוט מוואנזה, מזמביה, הגיע לסיור בשומרון. זאת כחלק מפעילות יחידת קשרי החוץ של המועצה האזורית שומרון, יחד עם המשרד לעניינים אסטרטגיים.

מוואנזה נפגש עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן ועם סגנו דוידי בן ציון, ביקר במפעלים באיזור התעשייה ברקן שם נחשף לדו קיום באיזור, ביקר ביקב טורא ועל הר כביר, ולבסוף נפגש עם מליאת המועצה האזורית שומרון בפניהם נשא דברים בזכות ההתיישבות ביו"ש וזכה למחיאות כפיים סוערות מהנוכחים. לאחר שביקר במפעלים באזור התעשייה ברקן אמר דברים ברורים בנוגע ל "אפרטהייד" בישראל ובשומרון.

לדבריו: "מה שראיתי בסיור הזה בשומרון הוכיח לי הלכה למעשה שאין דבר כזה אפרטהייד בישראל, יש הרבה דו קיום, אין אפרטהייד בקהילות שחיות כאן". עוד הוא הוסיף בהתייחס ל-BDS והניסיון להחרים את התעשייה ביו"ש: "תכנית ה-BDS היא תכנית לא אנושית היא איננה ראויה מכיוון שכאשר אתה מבקש מאנשים להחרים את התעשייה שמספקת להם פרנסה, אוכל, מספקת חיים ונותנת פתרון לאנשים. מה אתה מנסה לעשות? למה להחרים את היד שמאכילה אותך, למה להחרים משהו שנותן לך פתרון?".

ראש מועצת שומרון דגן שנפגש עם מוואנזה אמר: "יום אחר יום כפשוטו מגיעים לכאן מנהיגים מכל העולם, שרוצים לחזק, שמבקשים להיות חלק מהדבר הגדול שקורה כאן: שיבת עם ישראל לארצו. אנחנו זוכים לראות את חזון הנביאים מתגשם, אנחנו נמשיך לפעול בכדי להביא לכאן מובילי דעת קהל מכל העולם, ולהסביר את ישראל בכלל והשומרון בפרט".

במהלך המפגש עם חברי מליאת המועצה, מוואנזה הפתיע את הנוכחים כשגם התייחס ישירות לנושא ההתיישבות ביו"ש ואמר: "מה פירוש המושג 'התנחלות'? איך אפשר לדבר על התנחלות לא חוקית באדמה שהיא שלך? עברתי בכביש 60 וההיסטוריה נמצאת שם. אני יודע שזה המקום אליו הגיע אברהם מחרן, זו הדרך אל שכם, אל שילה, אל מזבח יהושוע. אז איך אפשר להיות מתנחל באדמה שהיא כבר שלך? זה חסר היגיון".

הוא הוסיף, "זוהי האדמה שלכם לאף אחד אין את הזכות להעביר אתכם מכאן אתם בעליה של האדמה ועליכם להילחם על כך, אנחנו נתמוך בכם ונעמוד לצידכם, כי האדמה הזו שייכת לבנים של אברהם" וה' אמר: "שא נא עיניך וראה מן המקום אשר אתה שם צפנה ונגבה וקדמה וימה: כי את כל הארץ אשר אתה ראה לך אתננה ולזרעך עד עולם"

בישוף מוואנזה הוא מנהיג מזמביה, העומד בראש ארגון תפילה גדול הנמצא בקשר עם מליוני אפריקאים. הכנסייה שלו היא חלק מרשת כנסיות הפרוסה ב 5 מדינות שונות באפריקה והוא בעל השפעה וקשרים בפרלמנט בזמביה ובפרלמנטים נוספים.