מפגינים מחוץ לבג"ץ נגד ארגוני הקרן החדשה: "אל תהפכו את חיילינו למטרות במטווח" - 0404
צילום: ארגון האמת שלי

מפגינים מחוץ לבג"ץ נגד ארגוני הקרן החדשה: "אל תהפכו את חיילינו למטרות במטווח"

מפגינים רבים ממרחב עוטף עזה, יישובים ביהודה ושומרון, מילואימניקים, חברי כנסת, משפחות שכולות, נציגי "פורום נכי צה"ל לבטחון ישראל" ופעילים מתנועת "אם תרצו" הגיעו לתמוך הבוקר (שני) בחיילינו מחוץ לבית המשפט העליון, אשר מאז שעות הבוקר, מתנהל בו דיון בעתירה ההזויה על הוראות הפתיחה באש.

במפגן המחאה עמדו מילואימניקים לצדן של המשפחות השכולות, כבלו את עצמם לשלשלאות ברזל גדולות מחוץ לבית המשפט, מתוך כוונה להראות איך בג"ץ נענה שוב ושוב לעתירות הסרק של ארגוני הדה לגיטימציה נגד צה"ל וכובל את ידי החיילים.

העתירה של ארגון עדאלה ועוד ארבעה ארגונים נוספים, מבקשת להתערב בהוראות הפתיחה באש, לכבול את ידי חיילינו ולסכן את חייהם ואת חיי התושבים הגרים בסמוך לגדר.

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג שהוא ותנועתו הובילו את המחאה אמר כי: "לא יעלה על הדעת שארגוני דה לגיטמציה בחסות "הקרן לישראל חדשה" שהיא קרן פוליטית זרה בישראל, יקדמו בתוכנו לוחמה משפטית. בג"ץ במקום לשמש שומר הסף של הדמוקרטיה, לא רק פותח את שעריו לעתירות ההזויות הללו, אלא נראה כי הוא מנצל אותן כדי לחטוף את הגה המשילות. אין לתופעה הזו אח ורע בשום מקום בעולם. התופעה הזו לא רק מסכנת את עתידה של מדינת ישראל בטווח הארוך אלא את חייהם של חיילי צה"ל בטווח המיידי".

ארגון 'האמת שלי' הציבו מייצג ובו דמויות חיילים כמטרות במטווח ומסרו: החיילים שכרגע על הגדר, לא יכולים להגיע לבית המשפט לומר את דעתם ולמחות על הבושה, אז הבאנו לכאן, לפתח בית המשפט את מה שהעתירה הזו מבקשת להפוך אותם – מטרות במטווח של חמאס".

אביחי שורשן, מנכ"ל האמת שלי: "העתירה המחפירה הזו של ארגונים סהרורים, מבקשת להפוך את החיילים שלנו למטרות של חמאס, באנו לכאן היום להיות הגב של החיילים שלא יכולים למחות על הבושה, לחזק את השופטים ולבקש מהם להעיף את העתירה הזו מכל המדרגות".

 

האמת שלי. "אל תהפכו את חיילינו למטרות במטווח".

ח"כ עודד פורר אמר במפגן המחאה כי: "ארגונים הפועלים באופן קבע נגד ישראל אינם יכולים לקבוע את מרכיבי הביטחון והוראות הפתיחה באש של צה"ל. פעילות אנטי ישראלית נגד חיילי ואזרחי מדינת ישראל אינה יכולה להיות מגובה על ידי בג"ץ ואני מצפה שיוכח לנו, לפחות בפעם הזו, כי הוא פועל לטובת מדינת ישראל. אסור לאפשר לישויות פוליטיות זרות להשתמש במערכת המשפט הישראלית כדי לנסות ולפגוע בישראל. נוביל שינוי חקיקה ככל שיידרש כדי לגדוע את התופעה הפסולה הזו".

הרצל ומירב חג'אג' הוריה של סגן שיר ז"ל שנרצחה לפני כשנה וחצי בפיגוע בארמון הנציב אמרו: "עצוב לראות איך אותם ארגונים שפגעו בנו ממשיכים להגיש עתירות סרק נגד חיילי צה"ל. מדובר באבסורד עצום. אנחנו כאן כדי למנוע מאותם ארגוני סכסוך להמשיך ולהרים ראש. את שיר שלנו כלום לא יחזיר, אבל אנחנו חייבים להילחם בכל דרך כדי להעיף אחת ולתמיד את אותם הארגונים שמגנים על המחבלים ומבקשים לפגוע שוב ושוב בחיילי צה"ל".

יו"ר פורום נכי צה"ל למען ביטחון ישראל לירן ברוך הוסיף ואמר כי: "פורום נכי צה"ל למען בטחון ישראל מביע סולידריות עם לוחמינו וקורא לא לפגוע בביטחון לוחמינו. בזמן שהלוחמים מגינים עלינו יש כאלה שרוצים לסרס את יכולתם להגיב".

ארגון האמת שלי

שלמה מור, חדשות 0404 המפגינים: למען החיילים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com