ממשל טראמפ הסיר את סעיף "השטחים הכבושים" מדו"ח זכויות האדם. ליברמן: "השקר הפלסטיני מתחיל להיחשף" - 0404
ממשל טראמפ הסיר את סעיף אריאל חרמוני, משרד הביטחון

ממשל טראמפ הסיר את סעיף "השטחים הכבושים" מדו"ח זכויות האדם. ליברמן: "השקר הפלסטיני מתחיל להיחשף"

הדו"ח השנתי של מחלקת המדינה האמריקאית בנושא זכויות האדם פורסם אתמול (שישי) עם שינוי מרענן ומשמעותי במיוחד – ללא סעיף "השטחים הכבושים" שעד שנה זו נועד לתאר את "המדיניות התוקפנית" של ישראל כלפי הערבים המתגוררים בשטח ארצנו.

במסגרת הדו"ח ניתן לקרוא אודות תופעות של פגיעה בזכויות האדם ברחבי העולם תוך תיאור מעשי אפליה, אלימות וקנאות דתית. עוד ניתן לקרוא על מעצרים לא חוקיים, שחיתות שלטונית, טיפול במיעוטים אתניים וסוגיית חופש העיתונות.

תיאור המצב בארצנו מופיע בדו"ח תחת הכותרת החדשה "ישראל, רמת הגולן, הגדה המערבית ורצועת עזה" ובו מודגשת העובדה כי ישראל נקטה בכל הליכי הבדיקה והחקירה הדרושים בכדי לבחון את האירועים הנחוצים על פי הליך המשפט התקין.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, התייחס בצהריים (שבת) לדו"ח ואמר כי "השקר של השטחים הפלסטיניים הכבושים מתחיל להיחשף. אומרים ששקר שחוזרים עליו מספיק פעמים הופך לאמת אבל האמת לעולם תהיה חזקה יותר. ההודעה של משרד החוץ האמריקאי היא הוכחה לכך".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com