ברוך דיין האמת: נפטר הרב הצבאי הראשי לשעבר, תא"ל אביחי רונצקי - 0404
ברוך דיין האמת: נפטר הרב הצבאי הראשי לשעבר, תא אלעד יצחק

ברוך דיין האמת: נפטר הרב הצבאי הראשי לשעבר, תא"ל אביחי רונצקי

הרב הצבאי הראשי לצה"ל לשעבר הלך לעולמו בגיל 66 לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן, אותה גילה לאחר שהחליט לתרום כליה.

הרב רונצקי נולד ב-1951, כיהן כראש הישיבה הגבוהה באיתמר והיה קצין בכיר במילואים. בתפקידו האחרון בשירות קבע, בדרגת תת אלוף, כיהן גם כרב הצבאי הראשי החמישי של צה"ל.

בשיחה עם ערוץ 7 שנערכה בראש השנה האחרון, אמר הרב: "יש בי מערבולת גדולה מאוד של מחשבות ורגשות סביב ראש השנה הנוכחי הזה, גם אישיות וגם לאומיות כלליות. אני מצפה שהשנה הבאה תהיה טובה יותר מהשנה הנוכחית".

הרב רונצקי ידוע בפעילותו למען עידוד החתימה על כרטיס אד"י לתרומת איברים בו השתתף.

מהמועצה האזורית שומרון נמסר: ״אבינו וסבינו האהוב, הרב הראשי לצה"ל וראש ישיבת איתמר, הרב אביחי רונצקי הלך הבוקר לעולמו״.

ממפלגת האיחוד הלאומי נמסר כי, "מפלגת האיחוד הלאומי מביעה צער עמוק על פטירתו של ראש ישיבת איתמר והרב הראשי לצה"ל לשעבר, תא"ל (במילואים) הרב אביחי רונצקי זצ"ל.

הרב רונצקי לחם בחייו במסירות נפש גדולה למען תורת ישראל, ארץ ישראל ועם ישראל . מאות תלמידיו בצבא ובישיבה ימשיכו את דרכו המיוחדת באמונה ואהבה. יהי זכרו ברוך".

מפורום רבנים צבאיים במילואים נמסר: "אנו מבכים מרה את לכתו של מי שהיה העמוד לפני המחנה, הרב הצבאי הראשי לשעבר, הרב אביחי רונצקי. הרב רונצקי היה תלמיד חכם ולוחם, גיבור מלחמת התורה ושדה הקרב אשר ידע לקרוא בשם ה׳ בגאון באומרו "אחרי".

הרב רונצקי היה איש אשכולות שראה ובנה חזון של צבא קדוש שבו משרתים אנשי רוח שאוחזים יחדיו באש התורה ובעוז המלחמה. הרב רונצקי ידע כי ללא רוח, אין תועלת לכח, והנחיל בכל מקום, מתוך ענווה את תודעת המלחמה ורוח הקרב ומתוך מקורות התנ"ך ודברי חכמים. כרב הראשי לצה"ל ידע להלום היטב את מלאכת הרבנות עם המשימה הצבאית והעמיד את תפקיד הרבנים הצבאיים במקום מכריע לאור שיטתו מלאת הגבורה.

הרב רונצקי היה ענו ושפל רוח, אבל מלא בגאון וגאווה יהודית, איש של מידות, נאמנות מוחלטת לדבר ה׳ ולאמיתתה של תורה וכל זאת מתוך כשרון מיוחד שמסוגל לרתום יחדיו ולחבר בדרכי נועם את כל חלקי האומה. מי יתן תמורתו".

סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן: "הרב רונצקי נעמת לי אחי מאוד. איש גיבור חיל אמיץ פורץ דרך. זכית להקים ישיבה מפוארת באיתמר ורוממת את הרבנות הצבאית שהפכה בימיך לחלק בלתי נפרד מהמערך הלוחם של צה"ל.
צר לי עליך אחי תחסר לי מאוד".

הלווית הרב אביחי רונצקי זצ"ל, תצא מבית המדרש של הישיבה הגבוהה באיתמר בשעה 17:00 ותמשיך לבית העלמין באיתמר.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com