בעקבות רצח מירי קנול, יו"ר קק"ל הורה לתגבר אבטחת מוסדות קק"ל בצרפת: "הרוצח ניסה להעביר מסר" - 0404
בעקבות רצח מירי קנול, יו

בעקבות רצח מירי קנול, יו"ר קק"ל הורה לתגבר אבטחת מוסדות קק"ל בצרפת: "הרוצח ניסה להעביר מסר"

לאחר הרצח המזעזע של ניצולת השואה, מירי קנול בצרפת, אומר היום (ג') יושב ראש קק"ל כי הרוצח ניסה להעביר מסר וכי יש לתגבר את האבטחה על מוסדות קק"ל בצרפת.

מירי קנול ובעלה אדוארד קנול, שהיה נשיא קק"ל בצרפת, הקדישו את חייהם לפעילות ציבורית למען ישראל ברחבי צרפת.

דניאל עטר, יו"ר קק"ל: "מיריי קנול נרצחה על רקע הפעילות הציונית שלה ושל בעלה המנוח, אדוארד קנול, שהיה נשיא הקרן הקימת בצרפת בשנות ה-90. מי שפגע במירי לא חיפש עוד רצח מזדמן של יהודיה ערירית ברחובות צרפת אלא רצה להעביר מסר.

הרצח הזה הוא איום על הקהילה היהודית ועל פעילות המוסדות הלאומיים בצרפת. הנחיתי להגביר את השמירה על מוסדות הקרן הקימת בצרפת. מיריי ואדוארד קנול היו דמויות מוכרות בקהילה היהודית, אדוארד היה ציוני מובהק שהקדיש את חייו לפעילות ציבורית למען ישראל ברחבי צרפת. 70 שנה מאז קום המדינה, ו-75 שנה לאחר מלחמת העולם השנייה אסור לאפשר שנציגי המוסדות הלאומיים ובני משפחותיהם ייפגעו או יהיו מאוימים. ממשלות שינסו לטייח מקרי רצח כאלה מזמינות את מפלצת הגזענות אל דלתות אירופה ומסכנות חיי חפים מפשע״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]