עבודה מהבית מול עבודה ממשרד - מה עדיף? - 0404
+
עבודה מהבית מול עבודה ממשרד – מה עדיף? pixbay

עבודה מהבית מול עבודה ממשרד – מה עדיף?

העידן המודרני הביא עימו לא מעט דברים טובים: הוא מאפשר לנו לתקשר האחד עם השני בצורה מהירה יותר ובלתי מוגבלת מיקום, הוא מאפשר לנו להגיע לכל מידע שאנו רוצים בתוך שניות ובכמה קליקים, הוא מאפשר לנו לרכוש דברים מכל העולם ולקבל עד פתח הבית והוא גם מאפשר לנו לעבוד במקרים רבים מכל מקום בו יש חיבור לאינטרנט. זה מה שגורם ללא מעט עצמאיים לעבוד מהבית, לחסוך את עלויות המשרד ולעבוד מתי שנוח. זה נשמע זוהר ומושלם ואכן יש כמה יתרונות לכך, אך בכל זאת יש לא מעט יתרונות לעבודה ממשרד. הנה כמה שיקולים שצריך לקחת כשמתלבטים האם לשכור משרד או לעבוד מהבית.

הפרדה בין העבודה לחיים הפרטיים

כמעט כל מי שעובד מהבית יעיד על כך שהוא מתקשה להפריד בין החיים הפרטיים לבין העבודה. הכול מתערבב האחד עם השני וישנם ימים שבהם לא מספיקים יותר מידי בגלל הבעיה הזו. קרה משהו דרמטי בחדשות? בבית אפשר לרוץ לטלוויזיה ובלי לשים לב לבזבז זמן עבודה יקר מה שלא קורה במשרד. הילד חולה ולא הולך לבית ספר? למה להטריד את הסבתא אם הוא יכול להיות איתנו בבית בזמן שאנו "עובדים" (מה שלא באמת קורה) המקרר גדוש באוכל טעים? למה לא לעשות כמה הפסקות? צריך לעשות את הקניות השבועיות? למה לא "לגנוב" שעתיים משעות העבודה ולחסוך את הצורך הזה בערב? יש אם כן לא מעט בעיות בעבודה מהבית וכשעובדים במשרד עושים הפרדה ברורה בין שעות העבודה לשעות הפרטיות.

להרשים לקוחות

זו עוד סיבה מצוינת לעבוד ממשרד. אין מה לעשות, לקוחות מתרשמים פחות מעסק שעובד מהבית בהשוואה לעסק שעובד ממשרד. עסק שעובד ממשרד נראה רציני יותר ומקצועי יותר ונעים יותר להגיע אליו מאשר לבית.

חייבים לדאוג לפינת עבודה

לא בכל בית אפשר לדאוג לפינת עבודה. לפעמים פינת העבודה היא בסלון מה שלא תורם לפרודוקטיביות, לעומת משרד שמוקדש כולו לעבודה. אין ספק שעבודה במשרד נוחה יותר ואפקטיבית יותר.

התרחבות

אם אין לכם תכנון להתרחב ולגדול יכול להיות שעבודה מהבית תתאים לכם אם יש לכם את כל התנאים הדרושים. אבל אם אתם רוצים להתרחב, אם אתם רוצים להכניס עוד עובדים לעסק שלכם משרד ביתי לא יספק אתכם. אתם צריכים משרד עם מספיק מקום להוסיף אליו עוד כמה עובדים, משרד שיאפשר לעסק שלכם להתפתח

ניקיון

עבודה מהבית תדרוש מכם אולי פחות לדאוג לניקיון. אומנם הדבר הנכון ביותר בשביל שהעבודה תהיה מסודרת ונוחה הוא לדאוג לכך שפינת העבודה לפחות תהיה אסתטית ומטופחת אבל זה לא דומה למשרד בו אתם לא יכולים להרשות לעצמכם לכלוך ואי סדר. זה אולי גם היתרון של עבודה ממשרד, הוא מכריח אתכם לדאוג לניקיון בעיקר אם יש בו תעבודה רבה, מה שישפר את איכות העבודה שלכם. אך עבודה ממשרד דורשת מכם לשכור את שירותיה של חברת ניקיון משרדים בכדי שכל הזמן המשרד יהיה במצב מצוין ובכדי שהעובדים ירגישו בו בנוח.

ניקיון איכותי = פרודוקטיביות מקסימלית

חברת ניקיון אמורה להביא עובדים בעלי ניסיון ולדאוג למחליף כשהעובד לא יכול להגיע מכל סיבה שהיא, כך שאין סיבה שהמשרד לא ייראה במיטבו. מחקרים רבים מדברים על הקשר בין סדר וניקיון לבין ריכוז, מיקוד והצלחה.