חשיבות קבלת יעוץ פנסיוני מגורם אובייקטיבי - 0404
חשיבות קבלת יעוץ פנסיוני מגורם אובייקטיבי pixbay

חשיבות קבלת יעוץ פנסיוני מגורם אובייקטיבי

אמנם לא כולנו עומדים לפרוש לפנסיה בעוד שנה, אך כל אחד מאתנו יגיע ליום הזה ואז כדאי שתהיה לו את האפשרות לצאת לפנסיה בכבוד. היות וחיסכון לפנסיה הוא תהליך של צבירה אז מובן מאליו שכמה שיותר מוקדם נתחיל את החיסכון, כך הוא יהיה גדול יותר כאשר נזדקק לו באמת. כאשר מדברים על יועץ פנסיוני הכוונה היא לסיוע של איש מקצוע אשר הינו אובייקטיבי לחלוטין ואינו עובד של איזו שהיא חברת ביטוח ו/או משוק קרנות פנסיה. חשוב שהאדם שמייעץ לא יקבל איזשהן טובות הנאה או בונוסים או עמלות בשל מכירת מוצר זה או אחר ושהוא לא יהיה מושפע משיקולים זרים. לנגד עיניו אמורים להיות רק האינטרסים של הלקוח – ותו לא!

את החיסכון יש לתכנן באופן כזה שייתן מענה נכון לכל המטרות אשר הגדיר הלקוח וכמובן אגב התחשבות במצב הכספי שלו. ישנן גם הטבות מס שונות אשר חלק מהצרכנים זכאים להם ויש להתחשב גם בהם. בנוסף הייעוץ הפנסיוני יבחן ויסייע במידה וישנו צורך בביטוחים אישיים שיתווספו לאלו הקיימים כאשר המטרה היא לספק הגנה במקרים של נכות, חולי, סיעוד ואפילו מוות.

מה עושה יועץ פנסיוני

היועץ בוחן את המצב העדכני של החסכונות הפנסיוניים שלכם ובנוסף גם את הביטוחים השונים אשר יש למשפחותיכם. הוא גם מגדיר ביחד אתכם את הדרך שבה תרצו לחסוך וכמובן מה הם הצרכים שלכם. את תהליך הייעוץ יכללו שאלות כמו:

  • מה יהיה היקף ההוצאות שידרשו לכם בגיל הפרישה.
  • מה הם מסלולי ההשקעה המתאימים ביותר.
  • אילו ביטוחים כדאי לעשות ומתי.
  • אירועים ומצבים קריטיים שונים אשר עלולים לקרות במשפחה ועוד.

בסיום תהליך הייעוץ יונפק דו"ח ייעוץ כולל אשר יציג את כל הנימוקים והאפשרויות אשר עומדות בפניכם. הדו"ח יכיל השוואה בין מה שמתאים לכם לבין מה שקורה בשטח כרגע. בנוסף הוא יכיל גם את כל ההסברים במילים פשוטות כך שתוכלו להשיג את כל המידע הדרוש ולהחליט מה מתאים לכם.

יתרונות

כמו בכל שיטה גם בשיטת ייעוץ פנסיוני אובייקטיבית יש יתרונות רבים:

  • הייעוץ האובייקטיבי מספק מידע והמלצות בנוגע לחסכונות וביטוחים שונים בכתב.
  • יועץ אובייקטיבי מקבל את השכר רק מהלקוח שלו ולא זכאי לכל הטבה ממקור כל שהוא כתנאי להפיכתך ללקוח. הוא לא מקבל עמלה כל שהיא או ביטוח אישי כל שהוא.
  • ניתן על ידי הייעוץ לגלות ביטוחים שונים שהם מיותרים. בנוסף אפשר לשפר את החלוקה בין עלויות וחיסכון בין הפוליסות השונות.
  • הייעוץ עשוי לאפשר קבלת שירות בשני תחומים במידה וליועץ יש רישיון כפול לייעוץ פנסיוני וגם להשקעות.

איך לבחור יועץ?

ייעוץ פנסיוני הינו שירות כמו כל שירות ומובן מאליו שנרצה שהאדם שמייעץ לנו יהיה בקיא, מסור ואמין. על מנת לבחור יועץ כדאי להיצמד למספר פרמטרים אשר יסייעו לנו להגיע לבעל מקצוע מנוסה.  הנושא החשוב בותר הוא מקצועיות. יועץ אשר נמצא בשטח לפחות מספר שנים הוא בחירה טובה. בנוסף כדאי שאותו יועץ יהיה בקשר עם מספר גדול של חברות וארגונים.

כדאי לבקש המלצות שונות ולשאול אנשים אשר המבינים בתחום. רב עבודתו של היועץ היא בנושאים שקשורים לפנסיה ופחות לנושא של השקעות. אמנם הוא יוכל לסייע ביעוץ לגבי השקעות אך זהו לא הנושא העיקרי. פורשור מומחים היא חברה אשר עוסקת בייעוץ מקצועי בתחום הפנסיוני האובייקטיבי והנקי מכל אינטרס. החברה מחזיקה בצוות איכותי של מומחים אשר ישמחו לסייע לכם ולהראות לכם את הדרך הנכונה והבטוחה אל הפרישה לפנסיה. פנו לקבלת פרטים נוספים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]