פרסום ראשון: מחבלים שרפו את בית הכנסת בכרמי צור. תושבים: ״חורבן - אוזלת יד של המשטרה״ - 0404
פרסום ראשון: מחבלים שרפו את בית הכנסת בכרמי צור. תושבים: ״חורבן – אוזלת יד של המשטרה״ 0404

פרסום ראשון: מחבלים שרפו את בית הכנסת בכרמי צור. תושבים: ״חורבן – אוזלת יד של המשטרה״

שנתיים לאחר שהבטיחו רבות לעם ישראל, אך כלל לא נפתחה חקירה אחרי שמחבלים מחלחול חדרו לגבעת שורק בכרמי צור ושרפו את ספרי הקודש, הערב הגיעו שוב מחבלים למקום ושרפו את בית הכנסת כולו, יחד עם ספרי הקודש.

במקום נגרם נזק גדול מאוד לאחר שהמחבלים תקפו את בית הכנסת בבקבוקי תבערה וייתכן אף הציתו עם חומר דליק. תושבים המומים סיפרו לחדשות 0404 כי המראה קשה מאוד: ״זו אוזלת יד של המשטרה ושל שר הביטחון אביגדור ליברמן. חורבן הבית ממש. ויתרו למחבלים בפעם הקודמת וכעת קיבלנו בית כנסת שרוף״.

עוד אמרו התושבים בכאב: ״כולם יצאו בכותרות בפברואר לפני כשנתיים. הנשיא, ראש הממשלה, שרים… וכולם אמרו כי יביאו לדין את בני העוולה, אך אפילו חקירה לא נפתחה ולמרות שידעו שהמחבלים הגיעו מחלחול. מי שאשם בפיגוע הנוראי הזה זו ממשלת ישראל, זה משרד הביטחון ומשטרת ישראל״.

מהיישוב כרמי צור נמסר: "כבר מזה זמן רב שאנו מתריעים שנסללות דרכים לא חוקיות על ידי פלסטינים מסביב ליישוב. דרכים אלה מסכנות את תושבי היישוב ומאפשרות גישה נוחה לכל מי שמעוניין לפגוע. אנו שבים וקוראים לכוחות הביטחון לחסום דרכים אלה ולהחזיר את הביטחון לישוב ולסביבתו". (בתמונת: צילומים של בית הכנסת השרוף).

0404

0404

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]