לפיד שיקר? נחשף כי ביקש חוות דעת על ״חוק מילצ׳ן״. אמסלם: ״לפיד צריך להחקר כעבריין ראשי״ - 0404
+
לפיד שיקר? נחשף כי ביקש חוות דעת על ״חוק מילצ׳ן״. אמסלם: ״לפיד צריך להחקר כעבריין ראשי״ שלמה מור

לפיד שיקר? נחשף כי ביקש חוות דעת על ״חוק מילצ׳ן״. אמסלם: ״לפיד צריך להחקר כעבריין ראשי״

יו״ר יש עתיד, ח״כ יאיר לפיד, שיקר לכאורה לכל עם ישראל בעת שאמר כי פסל בזמנו ובאופן מיידי את הבקשה מצד נתניהו ומילצ׳ן לבחון את ״חוק מילצ׳ן״.

עיתון ״הארץ״ חשף כי לפיד, לא רק שלא פסל מיידית את הבקשה, אלא אף בדק באוגוסט 2013 עם צוות משרדו במשרד האוצר וביקש חוות דעת על החוק שהיה מיטיב מאוד עם חברו הקרוב, ארנון מילצ׳ן. עוד פורסם, כי באגף התקציבים במשרד האוצר ״הבינו שהנושא עלה בעקבות פגישה שקיים שר האוצר, אך לא ידעו עם מי נפגש. באגף הניחו שאיש עסקים כלשהו מעורב בעניין, שכן החוק היטיב עם בעלי הון״.

עוד פורסם, כי בתוך כמה ימים חובר מסמך של חמישה עמודים, שכלל נימוקים נגד החוק. לאחר גיבוש המסמך אף התקיים דיון בעניין. לפיד סירב להגיב לפניית ״הארץ״ בעניין.

כזכור, לפיד מסר יותר מפעם אחת כי פסל מיידית את הבקשה ויתרה מכך, אף טען כי עד שהמשטרה לא שאלה אותו בעניין, הוא אפילו לא זכר שהיה כזה. בין השאר אמר לפיד: ״כשהייתי במשטרה וסיפרו לי על זה, אני מודה שזו היתה הפעם הראשונה שנזכרתי שהיה סיפור כזה. זה לא היה דבר מרכזי״. אח״כ הוסיף לפיד: ״בא מישהו, ביקש בקשה, אמרתי ׳לא יקום ולא יהיה׳ והמשכתי בדרכי״. כעת, על פי הפרסום, לא רק שלפיד זכר היטב, הוא אף פעל לכאורה בנושא.

לפיד, כזכור, הוגדר ע״י המשטרה כעד מרכזי בחקירה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. כעת, על פי הפרסום, עולה שלפיד שיקר לכאורה ואם כך הם פני הדברים, כיצד הוא יכול לשמש עד?

יו״ר הקואליציה, ח״כ דוד אמסלם, התייחס לפרסום וקרא לחקור מיידית את לפיד: ״במקום להחקר כעבריין ראשי, הופכים אותו לעד מדינה״.