אלמנתו של איתמר בן גל לנתניהו: ״מתקשה להבין מה מעכב מלהודיע על אישור בניית 800 יח״ד בהר ברכה״? - 0404
+
אלמנתו של איתמר בן גל לנתניהו: ״מתקשה להבין מה מעכב מלהודיע על אישור בניית 800 יח״ד בהר ברכה״? באדיבות המשפחה

אלמנתו של איתמר בן גל לנתניהו: ״מתקשה להבין מה מעכב מלהודיע על אישור בניית 800 יח״ד בהר ברכה״?

שלושה שבועות חלפו מאז רצח איתמר בן גל בפיגוע דקירה בצומת אריאל וראש הממשלה טרם הגיב לבקשת האלמנה לאישור בניית 800 יח״ד בהר ברכה ובכך להפוך אותה לעיר. אף שראש הסגל שלו יואב הורוביץ׳ רמז על קידום התוכניות, ראש הממשלה עצמו טרם הגיב לבקשה.

מרים בן גל קוראת לראש הממשלה לקבל את ההחלטה מיידית: ״בימים אלו חשוב לי קודם כל לחזק את ראש הממשלה. הוא עובר תקופה לא קלה, אולם אני יודעת שבתוך כל זה הוא ממשיך לנהל את ענייני המדינה וזה עניין שאיתו אסור לחכות.

לא רק תושבי ישראל, אלא גם המחבלים ושולחיהם ממתינים לתגובת הממשלה על מעשה הטרור הזה שגזל מאיתנו אבא, בעל וחבר ובן. אנחנו דורשים שראש הממשלה יעשה את הדבר הנכון ויודיע הבוקר בקולו על ההחלטה לאשר את הבנייה בהר ברכה כתשובה לפיגוע ובכך להביא לפיכתה לעיר, ולא רק דרך מתווכים.

זו ההזדמנות, בתוך ה-30 יום לרצח לאשר את הבנייה כדי שיהיה ברור לרוצח הארור ולשולחיו שזו התוצאה של הרצח וזו התשובה לטרור. אני מתקשה להבין מה מעכב את ראש הממשלה מלהודיע הודעה שלא מצריכה אפילו הצבעה אלא החלטה פרסונאלית שלו בלבד״.

מרים הוסיפה וסיכמה: ״אסור לחכות להודיע על כך רק בעוד חודשיים. כשהקשר בין הדברים יהיה לא ברור. אני דורשת מראש הממשלה את המעט הזה. להקדים את ההודעה להיום. זו תהיה הנחמה שלנו. זו תהיה התשובה הציונית לרצח הזה״.