מיזם טכנולוגי חדש: סיפורי התנ"ך מודל 2018 - 0404
+
מיזם טכנולוגי חדש: סיפורי התנ"ך מודל 2018 יח"צ​​

מיזם טכנולוגי חדש: סיפורי התנ"ך מודל 2018

מיזם טכנולוגי חדש וחווייתי מביא את התנ"ך אל עבר 2018 בשילוב טכנולוגיה שתאפשר למשתתפים להיות בתוך הבור עם יוסף, להילחם בגולית יחד עם דוד ולבנות את חומות ירושלים.
 
המיזם שנקרא "גיבורים", הוא מתחם טכנולוגי חוויתי בו המשתתפים מרכיבים משקפי מציאות מדומה (VR) משתמשים בשלטים מיוחדים ונכנסים לתוך הסיפור התנ"כי כאילו היו שם באמת. מי שלא מרכיב את המשקפיים רואה על מסך גדול כיצד המשתתף נאבק בנחשים בבור של יוסף ומסייע לו במשימות שונות על מנת לצאת מהבור, רואה את דוד בעמק האלה, ומסייע לו במלחמתו נגד גולית. 
 
היזם אביטל סלע, המגיע מהתחום החינוכי והערכי, מנכ"ל חווית תנ"ך ישראלית, שהגה את המתחם מספר כי הרעיון נולד בין השבילים כשניהל את אתר שילה הקדומה: "בין הדרכה להדרכה הבנתי שאפשר להפגיש כל אחד עם סיפורי התנ"ך המיוחדים שתמיד סיפרו לנו עליהם בגן ובבית הספר בעזרת שימוש בטכנולוגיה מתקדמת. החלטתי להעז וכיום אנחנו עם יומן מלא בהזמנות". 
 
סלע יצר את המשחק ואת החוויה הנודדת, שכבר השתתפו בו כ-5000 משתתפים, ובפסח הקרוב המתחם הייחודי יגיע לירושלים, תל אביב, מודיעין וערים נוספות. סלע כבר חולם על השלב הבא – מתחם פעילות קבוע: "המטרה שלנו היא ליצור בית לחווית התנ"ך ולמשחק "גיבורים". מקום שבו כל אחד, בכל זמן יוכל לבוא ולחוות את המפגש עם גיבורי התנ"ך. החשיבות החינוכית וההסברתית של זה עצומה". 
 
סלע פונה לגיוס המונים באתר הד-סטארט במטרה לאסוף 200,000 ש"ח מהציבור הישראלי. "התנ"ך שייך לכולנו", אומר סלע, "מתוך רצון לשדרג את החוויה ואת היכולת הטכנולוגית, החלטתי לפנות בין היתר גם לציבור הישראלי, שהתנ"ך הוא הגורם המחבר והמאחד שלו מאז ומתמיד".