דיון סוער בועדת הפנים על החזרת גופות מחבלים. הוריה של סגן שיר חג'אג' ז''ל: "לזרוק את גופות המחבלים לים" - 0404
+

דיון סוער בועדת הפנים על החזרת גופות מחבלים. הוריה של סגן שיר חג'אג' ז"ל: "לזרוק את גופות המחבלים לים"

דיון סוער ומרגש בועדת הפנים של הכנסת התקיים היום (רביעי), בנושא החזרת גופות מחבלים.

הרצל ומירב חג'אג' הוריה של סגן שיר ז"ל שנרצחה לפני שנה יחד עם עוד שלושה מחבריה בפיגוע בארמון הנציב אמרו: "אנו קוראים למדינת ישראל לעצור את המחדל. גופתה של החיה שרצחה את בתנו נמצאת בידי מדינת ישראל.

במקום להתלבט אם להחזיק בגופה או לא, יש פתרון אחד – להשאיר אותה בישראל לצמיתות, או לזרוק אותה לים. רק ככה יחד עם המשך קידום חוק עונש מוות למחבלים, הריסת מחבלים עד היבסוד וגירוש מחבלים נוכל למנוע את הרצח הבא חלילה. אי החזרת הגופות הן חלק מסל ההרתעה".

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג שהשתתף אף הוא בדיון הוסיף כי: "על מדינת ישראל לקדם חבילת הרתעה משמעותית נגד הטרור. יש לזכור שהתקפות הטרור נגד ישראל הן מאמץ בלתי פוסק ויום יומי. פיגועי הדמים שרצחו לאחרונה את הרב רזיאל שבח ז"ל ואת הרב איתמר בן גל ז"ל הם רק שני מקרים שצלחו לצערנו מתוך מאות נסיונות. שינוי כללי המשחק והקשחת כל תגובה היא הכרחית. יש להגביר דרמטית את הרתעה. דם ישראלי אינו הפקר".

פלג הדגיש: "אנו קוראים לשרי הממשלה ולחברי הכנסת לפעול לזירוז התיקון בחוק עונש מוות למחבלים. קידום חקיקה של גירוש מחבלים, אי החזרת גופות של מחבלים וקיזוז כספי הרש"פ הן חלק מחבילת ההרתעה הנדרשת. תנועת "אם תרצו" תמשיך לעמוד לימינן של המשפחות השכולות בכל זמן ועת".