סמוטריץ על תופעת הגמלים המשוטטים: "מדובר בחיי אדם ואין לנו פריוולגיה לעבור לסדר היום" - 0404
+
סמוטריץ על תופעת הגמלים המשוטטים: "מדובר בחיי אדם ואין לנו פריוולגיה לעבור לסדר היום" חדשות 0404

סמוטריץ על תופעת הגמלים המשוטטים: "מדובר בחיי אדם ואין לנו פריוולגיה לעבור לסדר היום"

הבוקר (שלישי), התקיים דיון בועדת הכלכלה בהצעת החוק 'סימון ופיקוח על בעלי חיים' של ח"כ בצלאל סמוטריץ'.

סמוטריץ': "הבסיס למניעת התופעה הארורה הוא יצירת הרתעה ואת זה אמור לעשות בע"ה החוק שהגשתי. לאחר סחבת ארוכה שמקורה בעודף ביורוקרטיה במשרדי הממשלה החוק מתקדם בכנסת. קידום החוק לקריאה ראשונה זה צעד חשוב ואני תקווה שמהר מאוד נקדמו לקריאה שניה ושלישית.

בחוק ישנן שלוש נקודות עיקריות שיכולות לצמצם את התופעה באופן משמעותי. ראשית, תיקבע חובת סימון גמלים בשבב תת עורי שיאפשר זיהוי וודאי ותמידי של הגמל ובעליו. תיקבע חובת רישום בעלות במאגר שיוקם לשם כך בשירות הוטרינרי. ובעיקר תיקבע חזקה פלילית, בדומה לזו שקיימת במרשם הרכבים במשרד הרישוי, שתקבע שמי שרשום במרשם כבעלים של הגמל יישא באחריות פלילית בגין רשלנות ופשיעה בהשגחה על הגמל.

לאחר מספר מקרים שבהם בעלי גמלים משוטטים ייקנסו וישבו בכלא תיווצר הרתעה שתביא לכך שבעלי הגמלים ישגיחו טוב יותר על הגמלים וימנעו מהם להגיע לקרבת הכבישים. גם לאחר שהחוק יושלם צריך יהיה לעמוד על המשמר ולוודא שהוא מקויים ונאכף בנחישות".

יו"ר סיעת כולנו, ח"כ רועי פולקמן הוסיף ואמר: "חייבים להפסיק את גרירת הרגליים של משרדי הממשלה בנושא הטיפול בגמלים משוטטים בנגב. היום אנחנו מקדמים החקיקה שיזם חבר הכנסת סמוטריץ ואני חברתי אליו, כדי להבהיר שאנחנו נביא העניין לכדי מיצוי כך שלא יפגעו אנשים נוספים".