תשואות גבוהות לקרן המשקיעה בחברות הוגנות שנה רביעית ברציפות - 0404
תשואות גבוהות לקרן המשקיעה בחברות הוגנות שנה רביעית ברציפות

תשואות גבוהות לקרן המשקיעה בחברות הוגנות שנה רביעית ברציפות

52.6% זאת התשואה המצטברת נטו שעשתה בארבע וחצי השנים האחרונות  קרן 'אביב ערכית' המשקיעה בחברות הוגנות בלבד. זאת לעומת תשואה מצטברת של 34.6% שעשה שוק המניות.
 
לפני 4 וחצי שנים הקים הכלכלן ארז צדוק את קרן 'אביב ערכית' והכריז כי ישקיע רק בחברות המתנהלות בהוגנות. תחילה המהלך נתפס בקרב אנשי שוק ההון כגימיק שיווקי למשוך משקיעים אך עד מהרה התברר כי ההשקעה משתלמת לא רק מבחינה ערכית אלא גם מניבה תשואות גבוהות מהמדדים. כיום לאחר 4 וחצי שנים בהם קיימת הקרן ניתן לראות כי פער התשואות רק הולך ועולה כאשר רק השנה עשתה הקרן תשואה של כ-15.3% לעומת 9.1% שעשה השוק. חשוב לציין כי הקרן איננה מיועדת לציבור אלא למשקיעים מוסדיים וכשירים בלבד.
 
מה בעצם נחשבת השקעה הוגנת? ובכן חברה הוגנת נחשבת חברה המשקיעה בעובדיה וביחס אליהם, מתנהלת בהוגנות כלפי הספקים והלקוחות, מקיימת מנהל תקין ופועלת למזעור הנזק הסביבתי שנגרם כתוצאה מפעילותה. על מנת לבצע הערכה מה היא חברה הוגנת עמלו רבות בקרן וחיברו את 'שאלון ההוגנות' – על מנת לעזור למשקיעים לבחון מהי חברה הוגנת. 
 
ארז צדוק מנכ"ל 'קרנות אביב': בשלוש השנים הראשונות לפעילות הקרן העברתי את המסר שהשקעה בחברות הוגנות טובה יותר למשקיעים, ועדיין פעלתי לבדי בתחום הזה. מפעל הפיס היה הראשון שהרים את הכפפה והחליט להשקיע רק בחברות הוגנות, איי.בי.איי, אחת החברות הותיקות בשוק הקימה מחלקה לניהול השקעות בחברות הוגנות ומנהלי השקעות נוספים משמיעים קולות בנושא ואף מבצעים פעולות שקשורות בהוגנות. השוק משתנה. 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]