יהודה אדלר, לא רופא ספורט... קרדיולוג - 0404
יהודה אדלר, לא רופא ספורט… קרדיולוג יח״צ

יהודה אדלר, לא רופא ספורט… קרדיולוג

כדי להכיר את שמו של פרופ' יהודה אדלר, אתם לא צריכים באמת לעקוב אחרי עולם הקרדיולוגיה. מספיק שאתם צופים אדוקים של ערוץ הספורט, עוקבים אחרי הליגה הספרדית ומתעניינים במה שקורה באחת מקבוצות הכדורגל המובילות בעולם, ריאל מדריד. אם זה תיאור פחות או יותר נכון שלכם, ייתכן שנתקלתם בשמו של אדלר בהקשר של השחקן דני קרבחל, הסובל מבעיית לב נדירה, שעל טיפולה מנצח פרופ' אדלר. במקרה כזה, אתם עלולים לחשוב שמדובר ברופא ספורט, כמו כל אותם רופאים המלווים את קבוצות הכדורגל על המגרש, אך בפועל מדובר באחד הקרדיולוגים הבכירים בזירת הקרדיולוגיה הבינלאומית, ששמו הגיע עד מדריד.

רפואת ספורט – כבודה במקומה מונח

אין בכך בכדי להוריד בערכם של רופאי הספורט. אלו הם הרופאים שאוחזים בהתמחות החשובה ביותר למיליוני ספורטאים ברחבי העולם, מכירים את כל סוגי פציעות הספורט ובדרך כלל יכולים להעניק טיפול ופתרון רפואי שרופא ללא התמחות זאת כלל לא מכיר. אלא שבמקרה של פרופ' יהודה אדלר מדובר בקרדיולוג בכיר, מומחה למחלות קרום ושריר הלב, המכהן כמנהל בכיר בבית החולים שיבא, וכיו"ר האירופאי למחלות קרום ושריר הלב באיגוד הקרדיולוגי האירופאי. פרופ' אדלר הוא גם מרצה בכיר ומבוקש בעולם זה, ורק לאחרונה נתן הרצאה חשובה בכנס הקרדיולוגיה העולמי שנערך בסרביה. בהרצאה זו הציג בפני מיטב הקרדיולוגים בעולם את ההתוויות העולמיות החדשות לטיפול במחלות קרום הלב, התוויות שאותן גיבש בעצמו ובהתאם לכך הופכות לסטנדרט טיפולי בקרב שורה של קרדיולוגים ברחבי העולם.

היעדרות קרבחאל מהמגרשים בעקבות דלקת בלב

באוקטובר האחרון הוצא קרבחאל מסגל הקבוצה של ריאל מדריד בעקבות דלקת שהתפתחה בליבו. במסגרת הטיפול שהתווה עבורו פרופ' יהודה אדלר, עבר קרבחאל סדרת טיפולים המבוססת על זריקות אנטי דלקתיות נטולות סטרואידים, שהצליחו לפתור את הבעיה לפחות בטווח המיידי. כאחד משחקני השדה החשובים של ריאל מדריד, ישנה בהחלט דחיפות רבה בהחזרתו אל סגל הקבוצה, ועל פי הערכותיו של אדלר ושל הצוות הרפואי בריאל מדריד, יוכל קרבחאל לשוב אל המגרש בתוך זמן קצר, לפחות במטרה לתת מענה לאתגרים שעומדים מול הקבוצה בטווח המיידי.

טיפול מערכתי ארוך טווח

הטיפול שמעניק פרופ' יהודה אדלר לדני קרבחאל הוא טיפול ארוך טווח, טיפול מערכתי בבעיה יסודית יותר בליבו של קרבחאל, ובהתאם לכך הוא מתייחס למקרה כאפיזודה אחת מתוך שורה של מצבים רפואיים שיכולים להתעורר לאורך הקריירה של השחקן המצליח. יכולותיו של אדלר כקרדיולוג מוביל ובעל שם, יכולות להשפיע במידה רבה של קרבחאל, הן כשחקן כדורגל מצליח ופעיל והן כאדם מן השורה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]