שמות רחובות חדשים בירושלים: הכניסה החדשה לעיר ע"ש אריאל שרון, צומת בר אילן ע"ש הרב עובדיה יוסף - 0404
שמות רחובות חדשים בירושלים: הכניסה החדשה לעיר ע שלמה מור, חדשות 0404

שמות רחובות חדשים בירושלים: הכניסה החדשה לעיר ע"ש אריאל שרון, צומת בר אילן ע"ש הרב עובדיה יוסף

עיריית ירושלים אישרה אמש, רביעי, קריאת שמות רחובות וכיכרות חדשים בעיר על שמם של אישים מכובדים וראויים שמייצגים את כלל גווני האוכלוסייה.

צומת שמואל הנביא – בר אילן ייקרא על שם הרב עובדיה יוסף – הרב הראשי הספרדי, מנהיגה הרוחני ונשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס וחתן פרס ישראל לספרות תורנית. 

כביש 16 שיהווה את הכניסה החדשה לעיר ייקרא ע"ש אריאל שרון, ראש הממשלה ה- 11 של מדינת ישראל.

רחוב הרב אברהם שפירא – הרב הראשי לישראל, דיין בבית הדין וראש ישיבת מרכז הרב.

רחוב הרב מרדכי אליהו – הראשון לציון והרב הראשי לישראל, פוסק, מקובל ומנהיג דתי.

קריית חינוך הרב יוסף שלום אלישיב – מחשובי הפוסקים בדור האחרון וממנהיגי הציבור הליטאי.

רחוב המשורר נתן אלתרמן- חתן פרס ישראל לספרות ומגדולי המשוררים העבריים בכל הזמנים.

✔ רחוב שרה עזריהו – פעילה ציונית, פמיניסטית ואשת חינוך.

רחוב  הרב משה צבי נריה – אבי דור הכיפות הסרוגות מייסד מרכז ישיבות בני עקיבא.

כיכר הלוחם הדרוזי –  להנצחת כוחות הביטחון מהעדה הדרוזית שנפלו בעת שרותם.

רחוב הרב יצחק צבי ריבלין – התפרסם כאחד מגדולי ירושלים וממנהיגי המזרחי בארץ ומייסד סניף המזרחי  בירושלים, שהיה הסניף הראשון של התנועה בארץ. כיהן כרב שכונת זיכרון משה.

רחוב אסתר ציילנגולד – אשת חינוך, מורה ולוחמת.

רחוב פרופסור סוזן דניאל-נטף – פעילה ציונית, חוקרת היהדות ההלניסטית.

רחוב הרבנית מושקה ליבה אורנשטיין – פעילה ציבורית, סייעה לעניים בימים שלפני קום המדינה ובמהלך מלחמת העצמאות. בעלה, הרב אורנשטיין והרבנית זכו לכינוי "שומרי הכותל".

כיכר נ"ר – לרגל 50 שנה לאיחודה של העיר, לזכר חיילים שעשו מעשה חריג בגבורתם וחרפו נפשם להצלת חבריהם: נתן אלבז ורועי קליין.

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת ציין: " אני מברך על הבחירה לקריאת רחובות בירושלים על שמם של אישים מכובדים וראויים המייצגים את כלל גווני האוכלוסייה בעיר. אנו זוכים לחלוק כבוד לזכרם של מנהיגים, פורצי דרך ומותרי מורשת שהותירו אבני יסוד חשובות לבניינה של המדינה ולפיתוחה של עיר הבירה, ובתוך זאת אנו חולקים כבוד גם לירושלים."

יעל ענתבי, סגנית ראש העיר ומ"מ יו"ר וועדת השמות: "הליך קריאת השמות בירושלים הוא מורכב וארוך. אני שמחה שהבאנו לאישור מגוון רחב של דמויות מכל הזרמים והעדות ולכבוד לנו  להנציח את פועלם של אנשים ונשים מיוחדים אלה. יותר מאשר העיר ירושלים נותנת כבוד לאנשים ראויים אלה, השמות שבחרנו, מכל גווני  האוכלוסייה, מכבדים ומעטרים את ירושלים".

הנצחת האישים הובאה לאישור מועצת העיר לאחר אישורה בוועדת השמות העירונית בראשות סגנית ראש העיר יעל ענתבי ובוועדה המייעצת בראשותה של  פרופסור נאווה בן צבי.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]