חשיפה! מחדל אבטחה חמור במשטרה: רכב השר ארדן הותקף בסלעים ואבנים. קצין: ״השר יצא בנס״ - 0404
חשיפה! מחדל אבטחה חמור במשטרה: רכב השר ארדן הותקף בסלעים ואבנים. קצין: ״השר יצא בנס״ 0404

חשיפה! מחדל אבטחה חמור במשטרה: רכב השר ארדן הותקף בסלעים ואבנים. קצין: ״השר יצא בנס״

מחדל אבטחה חמור, מהחמורים ביותר שידעה משטרת ישראל. לחדשות 0404 נודע בלעדית כי שיירת השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, נרגמה בסלעים ואבנים בעת שחלפה בגזרת אבו דיס בעוטף ירושלים. פיגוע האבנים התרחש במהלך סיור שנערך בתחילת השבוע.

השר ארדן לא נפגע, אך במשך דקות הוא וחברי השיירה הותקפו במטר סלעים ואבנים, כאשר הרכב שבו ישב השר ניזוק. שמשת הרכב המשורין נופצה ונזק נגרם לפח הרכב.

קצין מג״ב סיפר לחדשות 0404: ״אין פה משחקים. מדובר במחדל עצום של משטרת ישראל בגזרת עוטף ירושלים. השר היה בסיור ובאזור שבו הותקף לא היתה כלל אבטחה, למרות שהיה ידוע מראש שמדובר במקום המועד לפורענות. השר ארדן יצא בנס״.

0404

הקצין הוסיף וסיפר: ״אני מצדיע לשר ארדן שלא התרגש וסמך לחלוטין על הכח המשטרתי. זהו השר היחידי שיורד לשטח, נכנס לאזורים עוינים בלי כל חשש וכל זאת כדי ללמוד את השטח ולדעת כיצד לסייע לנו – השוטרים״.

מלשכת השר גלעד ארדן נמסר בתגובה לחדשות 0404: ״השר ארדן ערך סיור עם השוטרים והקצינים בעוטף ירושלים כחלק מחיזוק המרחב. זריקת האבנים מהאונברסיטה האיסלאמית אבו דיס רק מלמדת על הצורך לחזק את הביטחון באזור ולהגביר את הפעילות ההתקפית כנגד המחבלים״.

מהמשטרה נמסר בתגובה: ״במהלך סיור של השר לביטחון הפנים בתוואי עוטף ירושלים, הושלכו מספר אבנים לעבר שיירת כלי הרכב משטחי יו״ש. כוחות משטרה ומשמר הגבול שהיו במקום הגיבו באמצעים לפיזור הפרות סדר כנגד מיידי האבנים ופתחו בסריקות לאיתור חשודים. בשום שלב לא נשקפה סכנה לשר או לשיירה כולה, שהמשיכה בנסיעה ברכבים הממוגנים. משטרת ישראל תמשיך לפעול בנחישות כנגד מיידי אבנים, בכל זמן ובכל מקום, במטרה להגן על ביטחונם ושלומם של כל אזרחי מדינת ישראל״.

בתמונות: האבנים והנזקים ברכב שבו נסע השר והסיור בשטח.

0404

0404

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]