נתוני הכלבת ממשיכים לנסוק: עלייה של 400% לעומת דצמבר אשתקד - 0404
+
נתוני הכלבת ממשיכים לנסוק: עלייה של 400% לעומת דצמבר אשתקד אתר שירותי בריאות כללית

נתוני הכלבת ממשיכים לנסוק: עלייה של 400% לעומת דצמבר אשתקד

נתונים חדשים ומדאיגים על התפשטות מחלת הכלבת בצפון: ד"ר אבי צרפתי, יו"ר ארגון הרופאים הווטרינרים ברשויות המקומיות מסר היום כי בחודש דצמבר בלבד התגלו 16 מקרי כלבת, מתוכם 13 מקרים בקרב תנים, 2 מקרים בכלבים ומקרה אחד בעגל.

עלייה של 400%, לעומת 4 מקרים בחודש דצמבר אשתקד. בנוסף, החודש הותקפו גם  גבר ואישה, בשני אירועים שונים, באזור הגלבוע על ידי תנים נגועים והועברו לטיפול רפואי. במקרים אלה התנים לא נתפסו ולכן יש חשש שהם עדיין מסתובבים חופשי ומסכנים בעלי חיים ואנשים נוספים.

חשוב לציין כי מלבד 16 המקרים שהתגלו, קיימת הערכה כי ישנם עוד עשרות מקרים שלא התגלו ומכאן החשש הגדול להמשך התפשטותה של המחלה.

לדברי ד"ר צרפתי, "המקרים האחרונים שהתגלו באזור הגלבוע, עמק המעיינות, עמק יזרעאל, מגידו ויקנעם מדאיגים ביותר ומחייבים המשך ההערכות למיגור התפשטות הכלבת. יש להמשיך ולפעול גם ברמת הרשויות וגם ברמה האישית. בכל יום מתרחשים מפגשים בין בני אדם לחיות בר ובאזורים נגועי הכלבת, מפגשים אלו יכולים להיגמר באסון".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com