משפחות שכולות לחברי סיעת ישראל ביתנו: "חוקקו מיידית עונש מוות למחבלים" - 0404
+
משפחות שכולות לחברי סיעת ישראל ביתנו: "חוקקו מיידית עונש מוות למחבלים" אודי טנא

משפחות שכולות לחברי סיעת ישראל ביתנו: "חוקקו מיידית עונש מוות למחבלים"

פורום 'בוחרים בחיים' של המשפחות השכולות, התארח בישיבת סיעת ישראל ביתנו שעסקה בהצעת חוק עונש מוות למחבלים. המשפחות הפצירו בחברי הסיעה לעשות כל שביכולתם בכדי לחוקק את החוק בהקדם ובנוסף לחדול מלהעניק למחבלים תנאים גבוהים בבתי הכליאה בישראל.

שר הבטחון, אביגדור ליברמן: "הגיעה העת שחוק עונש מוות למחבלים יעלה להצבעה והוא יגיע להצבעה ביום רביעי הקרוב. אני חוזר ואומר – כל מחבל נוסף שנכנס חי לכלא הישראלי, יוצר תמריץ להמשך הפיגועים. ראש השב"כ הזכיר את חוליות הטרור לאחרונה שכל כוונתן היה לחטוף חיילים ואזרחים על מנת לשמש קלף מיקוח". 

פורום 'בוחרים בחיים' של המשפחות השכולות, הוקם לפני כשנתיים וחברות בו יותר מ-100 משפחות שכולות, בעיקר מגל הטרור האחרון, אך לא רק. בקרב משפחות הפורום ניתן למצוא גם משפחות שכולות שאינן יהודיות, כמו משפחתו של יוסף עותמאן שאיבדה את בנה בפיגוע בהר אדר. מטרת פורום המשפחות הוא לקדם את 'חבילות ההרתעה' נגד המחבלים, שימנעו את הפיגוע הבא. המשפחות דורשות לקדם את החלת עונש מוות למחבלים שסוכם כי יקודם בין ראש הממשלה לשר הביטחון.

דבורה גונן, מראשי פורום 'בוחרים בחיים' של המשפחות השכולות: "דני ז"ל נרצח מסיבה אחת ויחידה – בגלל היותו יהודי. ילד למופת, מטובי בניה של הארץ הזו. הדרך היחידה למנוע ממקרים אלה לחזור, היא לחוקק באופן מידי גזר דין מוות למחבלים ולהשית אותו על הרוצח השפל של משפחת סולומון, מהיישוב נווה צוף".

יו"ר תנועת 'אם תרצו', מתן פלג: "מדינת ישראל נמצאת תחת מתקפת טרור קבועה ורק יכולותיהם המופלאות של כוחות הביטחון מנעו בשנה האחרונה מאות ניסיונות של פיגועים קשים.

עובדה זו מוכיחה כי תעשיית הטרור עדין בתאוצה והדרך היחידה לבלום אותה, היא על ידי יצירת חבילת הרתעה אמיתית. אבן הראשה שלה היא עונש מוות למחבלים. כאשר חבילה זו תכלול גירוש משפחות המחבלים לעזה, הריסת בתיהם ושלילת זכויות מחבלים בבתי הכלא, ישנו סיכוי אמיתי לעצור את תעשיית הרצח. לא מדובר בנקמה ולא בצדק, מדובר בצעד שמטרתו לשכנע את המחבל הפוטנציאלי לוותר על מתקפת הטרור".