'קק"ל הערבי׳ מכריז: ניטע אלפי דונמים בשטחי C בתגובה להצהרת טראמפ - 0404
+
'קק"ל הערבי׳ מכריז: ניטע אלפי דונמים בשטחי C בתגובה להצהרת טראמפ חדשות 0404

'קק"ל הערבי׳ מכריז: ניטע אלפי דונמים בשטחי C בתגובה להצהרת טראמפ

איגוד הוועדות החקלאיות ברשות הפלשתינית UAWC – הנחשב למקבילה הערבית של קק"ל, יצא אתמול (ראשון) בהכרזה דרמטית כי ייטעו עצים באלפי דונמים באיזורים אסטרטגיים בשטחי C, באזורים הנמצאים בשליטה ישראלית מלאה וזאת בתגובה על הצהרת טראמפ בנושא ירושלים.

"זוהי תגובה על החלטת טראמפ האחרונה על ירושלים בה הכריז על ירושלים כבירת מדינת הכיבוש הישראלי, אשר לוותה בהצהרה של ממשלת הכיבוש על בניית יותר מ 14,000 יחידות דיור בירושלים", הצהירו בארגון הערבי. "זוהי התגובה לאור הירוק מצד ארה"ב להמשך הכיבוש. התגובה המחוייבת לפשע זה היא לחזק את העמידה האיתנה הפלסטינית על הקרקע. יש לשמר את הקרקעות הנמצאות בסכנת תפיסה והחרמה. חיזוק החקלאים ונטיעות באזורים אלו, יהפכו את הקרקעות למוגנות".

על פי הצהרת הארגון, המבצע יתמקד במספר אזורים אסטרטגיים: מזרח ירושלים, הפזורה הבדואית באיזור מעלה אדומים ושטח 1E, ואזורים נוספים שבין ירושלים ויריחו. בנוסף יינטעו שטחים בין ירושלים ורמאללה.

באיזור גוש עציון, יתמקד המבצע בתקיעת 'טריז חקלאי' בין ביתר עילית לירושלים ובין ביתר עילית למרכז גוש עציון, וכן באיזור מזרח גוש עציון במרחב תקוע – בו ישנה השתלטות אינטנסיבית של הרשות מזה כשנתיים.

באיזור השומרון "הנמצא תחת התקפות מתנחלים", כלשונם, מתכננים הפלשתינים לנטוע באיזור הכפר קוצרא, שתושבים ממנו ערכו לאחרונה את הלינץ' כנגד טיול הבר מצווה שנערך בסמוך, וכן באיזור הכפר עוריף הסמוך ליצהר.

מהמימון למבצע מגיע מארגון נורבגי בשם NPA, הנתמך בין השאר על ידי גורמים רשמיים במפלגת העבודה הנורבגית. בשבוע שעבר נחתם הסכם בין מטה נורד, בכירה במפלגת העבודה הנורבגית ששימשה בעבר כסגנית שר במשרד ראש ממשלת נורבגיה, על העברת 20 מיליון דולר לטובת פעילותה של NPA ברשות הפלשתינית.

בתנועת רגבים אומרים כי מדובר בחלק מ'תכנית שורשים' – מהלך כולל שמפעילה הרשות להשתלט על עשרות אלפי דונמים בשטחי C באמצעות עיבודים חקלאיים.

"הרשות התחילה בגישה של עוד בית, עוד דונם ועוד עז, אבל בשנים האחרונות שינתה את הגישה", אומר ישי חמו, רכז יהודה ושמרון בתנועת רגבים. "תכנית שורשים שואפת להשתלט על עשרות אלפי דונמים בעיבודים חקלאיים, מתוך כוונה מוצהרת שמדובר במהלך מדיני לחלוטין. בזמן שהרשות דוהרת קדימה בעזרת מימון אירופי, ממשלת ישראל והמנהל האזרחי האמון על האכיפה, ישנים בעמידה ומפקירים את השטח".