"אם תרצו" למפקד מחוז תל אביב: הפסק ההסתה הערבית המשתוללת באוניברסיטה - 0404
+
"אם תרצו" למפקד מחוז תל אביב: הפסק ההסתה הערבית המשתוללת באוניברסיטה 0404

"אם תרצו" למפקד מחוז תל אביב: הפסק ההסתה הערבית המשתוללת באוניברסיטה

פרסום ראשון: תנועת "אם תרצו" פנתה במכתב חריף למפקד מחוז תל אביב במשטרה, ניצב משה אדרי, בדרישה להפסיק את ההסתה המשתוללת ברחבי אוניברסיטת תל אביב ואשר הגיעה לשיאה בהפגנה של סטודנטים פעילי הרשימה המשותפת בשבוע שעבר ברחבי הקמפוס.

במכתבו של היועץ המשפטי של תנועת "אם תרצו" עו"ד בן ציון אדורם נכתב: "ביום 10.12.17 התקיימה באוניברסיטת תל אביב הפגנה של סטודנטים ערבים (ברובם), ובמהלכה נקראו באופן מתמשך ושיטתי קריאות לביצוע טרור וקריאות תמיכה בטרור. על אף שההפגנה התקיימה בכיכר אנטין, שהיא שטח ציבורי, ועל אף שבשטח נכחו שוטרים, הרי שאותם שוטרים לא עשו דבר למנוע את קריאות התמיכה הנ"ל.

פנייה להנהלת האוניברסיטה נענתה כי כל עוד אין החלטה של גורמי אכיפת החוק הקובעת כי פעילות זו הינה אסורה, אין בכוונת האוניברסיטה להתערב. בעקבות עמדה זו הגיש ביום 12.12.17 ניר נבעה, יו"ר תא אם תרצו באוניברסיטת תל אביב, תלונה למשטרה בגין הזדהות עם ארגון טרור והסתה לטרור, מכוח ס' 24 (א)(1) לחוק המאבק בטרור תשע"ו-2016״.

עו"ד אדורם המשיך ואמר כי, ״בשם תנועת אם תרצו אבקשך לעשות שימוש בסמכותך וליתן לחקירת תלונה זו עדיפות וקדימות, שכן כפי שאמרתי לעיל, עמדת האוניברסיטה היא שהיא לא תמנע הישנותן של הפגנות כאלה כל עוד אין החלטה של המשטרה והפרקליטות הקובעת כי הפעילות הינה עבירה פלילית.

0404

מכלל לאו אתה לומד הן: אם וכאשר תהיה החלטה של המשטרה כי הפעילות הינה עבירה פלילית, האוניברסיטה תמנע (אולי) הפגנות עתידיות שכאלה, ומכאן החשיבות הגבוהה של ניהול החקירה בהקדם האפשרי״.

עו"ד אדורם חתם את מכתבו וציין: "חקירה מהירה עשויה למנוע את העבירות הבאות מסוג זה במקום הזה – אוניברסיטת תל אביב, ובידי המשטרה הדבר״.

יח״צ

פנה למשטרה. עו״ד אדורם

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג, שתנועתו מפעילה עשרות תאי סטודנטים ציוניים בקמפוסים ברחבי הארץ אמר כי, "אלימות מתגברת של סטודנטים חבריי הרשימה המשותפת לא הפתיעה אף אחד. מי שזורע הסתה קוצר אלימות. כשאוניברסיטת תל אביב מאפשרת קריאות לחיסול המדינה בקמפוס בשם חופש הביטוי, היא סוללת את הדרך למעשים חמורים בהרבה״.

פלג הוסיף: "האחריות להסלמה מוטלת על נשיא האוניברסיטה ואנחנו קוראים לשר החינוך נפתלי בנט לזמנו לבירור דחוף. מדובר בשרשרת מקרים בעת האחרונה בהן נראה כי מישהו באקדמיה הישראלית נרדם בשמירה. הכתובת על הקיר ולא ניתן להתעלם ממנה״.

בתמונות: פעילי ״אם תרצו״ הנלחמים בהסתה הערבית:

0404

0404

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com